کد خبر: ۴۷۰۹۰۸
زمان انتشار: ۱۴:۱۱     ۰۱ خرداد ۱۳۹۹
یک جامعه شناس گفت: شکست و مهار کرونا مسئولیت پذیری و مشارکت تمامی شهروندان را می طلبد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا: یک جامعه شناس گفت: شکست و مهار کرونا مسئولیت پذیری و مشارکت تمامی شهروندان را می طلبد.

منصوره ایزدی افزود: شهروندان باید به این نکته توجه کنند که راه برون رفت از مشکل کرونا و مهار آن نیازمند مشارکت و مسئولیت پذیری تمامی آنها است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه با بازگشایی اصناف و مکان های عمومی شاهد تردد غیرضروری شهروندان هستیم، تصریح کرد: علت بی توجهی مردم به رعایت تمامی اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، جدی نگرفتن کرونا وعدم آگاهی کامل به خطرات این ویروس است.

ایزدی پایین بودن مسئولیت همگانی را دیگر علت افزایش ترددها وعدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی اعلام و خاطرنشان کرد: متاسفانه مردم فکر می کنند پایان قرنطینه به معنای پایان کرونا بوده و همین عدم آگاهی باعث افزایش تعداد آمار افراد کرونایی در روزهای اخیر شده است.

این مدرس دانشگاه یاد آور شد: تنها راه جلوگیری وشکستن کرونا رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط مردم بوده و بی توجهی به این مهم زمینه بیماری کرونا را افزایش می دهد.

ایزدی ادامه داد: علت اینکه مردم مثل روزهای اول شیوع کرونا رغبتی به ماندن در خانه و حفظ فاصله گذاری اجتماعی ندارند جدی نگرفتن و عادی شدن شرایط است.

وی بااشاره به اینکه متاسفانه امکانات شهری ماهم پاسخگویی نیاز مردم برای حفظ فاصله گذاری اجتماعی نیست، اظهار کرد: هرچند بارها تکرار شده که مردم فاصله گذاری را رعایت کنند ولی آنچه شاهد هستیم کافی نبودن وسایل نقلیه عمومی است که باعث شده آنگونه که باید فاصله گذاری هوشمند در ترددهای حمل و نقل عمومی رعایت نشود.

این جامعه شناس با تاکید بر اینکه تا کشف واکسن کرونا این ویروس همراه زندگی ما خواهدبود، یاد آورشد: بالارفتن مبتلایان نشان از میزان مسری بودن ویروس کرونا دارد بنابراین باید از طریق رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی با آگاهی دادن به مردم ضرورت حفظ فاصله گذاری اجتماعی را گوشزد کرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها