کد خبر: ۴۷۱۹۶۶
زمان انتشار: ۱۱:۳۸     ۲۵ خرداد ۱۳۹۹
استاندار قم گفت: تالار‌های پذیرایی می‌توانند با شرایطی که وزارت بهداشت مشخص می‌کند با ظرفیت ۵۰ درصدی در استان‌هایی که وضعیت قرمز ندارند فعالیت کنند البته این مصوبه بعد از ابلاغ ضمانت اجرایی خواهد داشت.
به گزارش پایگاه 598، بهرام سرمست امروز پس از جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در گفتگو با خبرنگاران، با بیان آغاز یک رویکرد جدید در این ستاد اظهار داشت: در ادامه طرح‌های فاصله‌گذاری اجتماعی و فاصله‌گذاری هوشمند، امروز نیاز به یک‌فاصله گذاری پویا داریم که استان‌های کشور را با توجه به وضعیتشان یک طبقه‌بندی مجدد داشته باشیم.

استاندار قم بیان کرد: در این فاصله‌گذاری پویا، استان‌هایی که سفید، زرد و یا قرمز بودند گزارش نشان می‌داد که این وضعیت ثابت نیست چراکه برای مثال، استان‌هایی که وضعیت سفید داشتند در حال حاضر به وضعیت قرمز رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه در کشور موج اپیدمی بیماری کرونا همان موج اول است منتهی به‌صورت سیال این بیماری در استان‌های مختلف در حال حرکت و جولان دادن است، افزود: نیاز است استان‌هایی که وضعیت قرمز دارند دارای یک سری اختیارات ویژه و محدودیت‌ها باشند.

سرمست ادامه داد: در استان قم که پیک بیماری را عبور کرده‌اند، اما به وضعیت سفید نرسیده‌اند، احتمال عادی شدن شرایط مشخص نیست بنابراین همچنان تأکید شد علیرغم بازگشایی‌هایی که در حال انجام است نظارت‌ها وجود داشته باشند.

استاندار قم ضمن قدردانی از همشهریان عزیز قمی در رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی با اشاره به تصمیمات اتخاذشده در این ستاد گفت:در این ستاد، تصمیماتی برای مشاغلی که مشمول بیمه نبودند گرفته شد مبنی بر اینکه این مشاغل مشمول بیمه شوند.

وی افزود: همچنین پیرامون نمایشگاه‌های تخصصی قرار شد بدون دعوت عمومی و با دعوت تخصصی با رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی این برگزاری‌ها صورت بگیرد، همچنین تالار‌های پذیرایی می‌توانند با شرایطی که وزارت بهداشت مشخص می‌کند با ظرفیت ۵۰ درصدی در استان‌هایی که وضعیت قرمز ندارند فعالیت کنند البته این مصوبه بعد از ابلاغ ضمانت اجرایی خواهد داشت.
ایسنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها