خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.      امام على عليه السلام: از توكّلت تو را همين بس كه براى خود روزى رسانى جز خداوند سبحان نبينى.      
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۶۳۶۰
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی با استقبال از توافق ایران و آژانس اتمی، اظهار داشت که گفت‌وگو همواره سازنده‌تر از فشار است.
 به گزارش پایگاه 598، اولیانوف در صفحه توئیتر خود نوشت: «پیشرفت واقعی! سفر رافائل گروسی مدیر کل آژانس اتمی به ایران منجر به توافق‌های بسیار مهمی شد که شامل دسترسی به دو مکان مورد نظر آژانس است».

این دیپلمات روس سپس با کنایه به سیاست‌های تحریمی و فشار حداکثری دولت آمریکا علیه ایران، گفت: «این نشانه دیگری از آن است که گفت‌وگو، سازنده‌تر از فشار است».

گروسی روز دوشنبه به همراه هیأتی و برای اولین بار پس از تصدی این سمت، وارد تهران شد و مورد استقبال «بهروز کمالوندی» معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی و «کاظم غریب‌آبادی» سفیر و نماینده ایران در آژانس قرار گرفت.

در پایان این سفر ایران و آژانس بیانیه‌ مشترکی صادر کردند.

براساس توافق ایران و آژانس، ایران داوطلبانه به دو مکان مشخص شده دسترسی داده و فعالیت‌های راستی آزمایی آژانس را برای حل و فصل این موضوعات تسهیل می‌کند و بعد از تجزیه و تحلیل اطلاعات، آژانس هیچ سوال دیگری از ایران و هیچ درخواستی برای دسترسی به مکان‌های فراتر از آنچه ایران اظهار کرده، ندارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: