آمار ۲/۵ میلیون نفر در کشور بیش از یک خانه دارند
کد خبر: ۴۷۷۴۴۷
زمان انتشار: ۰۸:۵۸     ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
معاون وزیر راه و شهرسازی از ارسال پیامک به 1/5 میلیون نفر دارای مسکن مازاد خبر داد و گفت: حدود 2/5 میلیون خانوار مشمول خانه‌های مازاد هستند.
به گزارش پایگاه 598، محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: بیش از 13 میلیون ملک شناسایی شده که حدود 50 درصد املاک مسکونی کشور را شامل می‌شود.

وی با بیان این‌که حدود 2/5 میلیون خانوار مشمول خانه‌های مازاد هستند به ارسال پیامک به حدود 1/5 میلیون نفر از این خانوارها‌ اشاره کرد و افزود: مهلتی را برای پیگیری افرادی که اطلاعات وارده آنها در سامانه دچار تناقض با واقعیت بوده، تعیین خواهیم کرد.

این مسئول بیان کرد: در سامانه، فضایی را ایجاد می‌کنیم تا مردم قادر به ارسال پیامک باشند و طی یکی دو روز آینده خبر نهایی آن به اطلاع عموم خواهد رسید.

صدیف بدری، عضو کمیسیون عمران مجلس نیز با بیان این‌که مطمئن هستیم وزارت راه تا پایان شهریور بحث خانه‌های خالی را جمع‌بندی می‌کند،‌ افزود: تصور می‌کنم اطلاعات تا چند ماه آتی تکمیل شده و دریافت مالیات بر خانه‌های خالی اجرایی شود که در این صورت بازار اجاره را تنظیم خواهد کرد.

وی دریافت اطلاعات جامع و برنامه‌ریزی‌های متناسب با ساخت مسکن از سوی وزارت راه را از دیگر دستاوردهای اجرایی شدن بانک جامع اطلاعات مسکن دانست و ادامه داد: دولت قصد داشت لایحه‌ای درباره مالیات بر عایدی تنظیم کند و قرار است با همکاری مجلس این طرح را به نهایت برسانیم. مالیات بر درآمد جزو این طرح است که امیدواریم تا پایان سال نهایی شود.

قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران
در حالی که در مردادماه پارسال، متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در اکثر مناطق 22گانه تهران تک رقمی یعنی زیر 10 میلیون تومان بود، در مردادماه امسال صرفا متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در یکی از مناطق تهران همچنان تک‌رقمی است.

 براساس آخرین گزارش بانک مرکزی، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران در مردادماه امسال 23 میلیون و 110 هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل 10/5 و 77/4 درصد افزایش نشان می‌دهد.

براساس این آمار، متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در اکثر مناطق تهران (12 منطقه) در مردادماه 98 تک‌رقمی بودند. این مناطق عبارت بودند از: مناطق 9 تا 12 و مناطق 14 تا 21. متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در مناطق مذکور بین شش میلیون و 263 هزار تومان تا 9 میلیون و 785 هزار تومان بود. با این وجود، آخرین آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که در مردادماه امسال، متوسط قیمت هر مترمربع مسکن صرفا در یکی از مناطق تهران یعنی منطقه 18 که شامل محله‌هایی مثل یافت‌آباد و شهرک ولیعصر می‌شود، همچنان تک‌رقمی است. متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در منطقه 18 تهران در مردادماه 99 حدود 9 میلیون و 746 هزار تومان بوده است.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها