کد خبر: ۴۸۱۰۳۸
زمان انتشار: ۱۴:۵۶     ۰۳ آذر ۱۳۹۹
رییس پلیس پایتخت از شناسایی تصویر افراد فاقد ماسک و جریمه آنان خبر داد.
به گزارش پایگاه 598، سردار حسین رحیمی در حاشیه بازدید از بازار تهران با حضور در جمع خبرنگاران درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی کسبه و صنوف گفت: پس از اجرای طرح محدودیت‌های جدید کرونایی در پایتخت که از اول آذرماه انجام شد، بخش های مختلف پلیس نیز پای کار آمدند. یکی از این بخش‌ها پلیس اماکن ما بود که با هماهنگی صنوف و اتحادیه‌ها اقدامات قابل توجهی را انجام داد. بطوریکه که بالغ بر ۹۵ درصد از کسبه تهران به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای مصوبه، مغازه‌های خود را بسته‌اند و حدود ۹۰ تیم از پلیس اماکن بر اصناف نظارت دارند.

به گفته رییس پلیس پایتخت ، تنها صنوف دسته اول طی دو هفته اعلام شده برای تعطیلات سراسری در تهران مجاز به فعالیت بوده و فعالیت دیگر واحدها غیرقانونی است.

وی با بیان اینکه در حوزه ترافیکی نیز مردم همکاری خوبی داشتند، گفت: برابر آمارهای ما ترددهای شهری هم روزانه حدود ۵۰ درصد و در طول شب و ساعات محدودیت نیز بیش از ۷۰ درصد کاهش داشته است. همچنین سفر به استان‌های شمالی نیز حدود ۹۰ درصد کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه از زمان اجرای طرح جدید محدودیت ها تاکنون ۷۰۳ تیم پلیس در بیش از ۵۰۰ نقطه تهران که شامل نقاط پرتردد، مبادی ورودی و خروجی، ایستگاه‌های مترو و بازارهای شلوغ است، مستقر شده‌اند، گفت: این تیم ها نسبت به نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، کسبه و خودروها اقدام کرده‌اند.

رحیمی با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک از در منزل برای تمام شهروندان الزامی‌ است، گفت: برابر مصوبه افرادی که فاقد ماسک باشند، توسط دوربین‌های نظارتی و دوربین‌های البسه پلیس شناسایی و جریمه خواهندشد و طی دو روز گذشته نیز بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ شهروند فاقد ماسک از سوی دوربین‌های پلیس مورد شناسایی قرار گرفته‌اند که این افراد به نهادهای مربوطه معرفی خواهند شد و سازوکار جریمه آنان مشخص خواهد شد. همچنین بیش از ۱۳۴ هزار تذکر لسانی هم به شهروندان فاقد ماسک ارائه شده است.

رحیمی همچنین از ارسال ۳۶ هزار پیامک تردد در ساعات ممنوعه برای خودروهای شهروندان در تهران خبر داد و گفت: خودروهایی که بعد از ساعت ممنوعیت تردد، اقدام به تردد در شهر کنند هم به وسیله دوربین‌ها و هم به وسیله ماموران ۲۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

وی در مورد نظارت بر رعایت پروتکل‌ها در مترو نیز گفت: ماموران پلیس در این فضا نیز حضور دارند، اعلام محدودیت ها سبب کاهش ۲۵ درصدی تردد در مترو شده است.

رییس پلیس پایتخت در مورد جریمه خودروهای با سرنشین فاقد ماسک نیز گفت: خودروهای تک سرنشین جریمه نخواهند شد ولی اما خودروهایی که علاوه بر راننده فرد دیگری نیز در آن باشد مشمول جریمه می شوند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها