کد خبر: ۴۸۱۸۷۸
زمان انتشار: ۱۵:۰۰     ۲۵ آذر ۱۳۹۹
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: حدود ۶۰ درصد تماس‌ها با اورژانس مربوط به بیماران کرونایی است و در تهران پرسنل ما می‌توانند کمتر ازچهار دقیقه به بیمار برسند.
به گزارش پایگاه 598، به نقل از سازمان اورژانس کشور، این مطلب را پیرحسین کولیوند در یک برنامه تلویزیونی عنوان و اظهار داشت: با همت بسیج و وزارت بهداشت طرح بیماریابی، جداسازی و آموزش در قالب محله ور در حال انجام است، ما به دنبال این هستیم که هر خانه را تبدیل به یک پایگاه سلامت کنیم.

وی افزود: با همتی که گروه‌های مختلف آموزش دیده در این کار انجام داده شناسایی خوبی انجام شده، تا کنون ۲۵۰۰ تیم در این طرح آغاز به کار کرده اند.

رئیس سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: هر تیم ۱۵ نفره است و سرپرستی هر تیم را یک پزشک به عهده دارد و چهار نفر از متخصصان بیماری‌های واگیر و ۱۰ نفر هم از پرسنل اورژانس و پرستاران به همراه تیم‌ها هستند، در این تیم‌ها هر نفر موظف است که ۵۰ نفر را تحت پوشش قرار بدهد.

رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا (طرح شهید قاسم سلیمانی) گفت: هر فرد مجهز به تب سنج و رپید تست است که اگر جواب مثبت باشد اگر در منزلشان امکان جداسازی وجود داشته باشد به آنها آموزش‌های لازم داده می‌شود و اگر این امکان وجود نداشته باشد به هتل‌ها، مسافرخانه و محل‌هایی که کرامت مردم حفظ شود انتقال داده می‌شود.

کولیوند ادامه داد: گروه بعدی مورد هدف ما افرادی هستند که با بیماران کرونا در ارتباط بودند که باید شرایط آنها هم بررسی شوند، گروه سوم افرادی هست که به بیماری مبتلا بودند و اکنون از بیمارستان‌ها مرخص شده اند اما هنوز کامل درمان نشده اند.

وی توضیح داد: تمام هزینه اسکان و تغذیه در مراکز مراقب سلامت در طرح شهید سلیمانی رایگان است و شهروندان برای بودن در این مراکز نیازی نیست هزینه‌ای پرداخت کنند.

ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت‌های پزشکی در هنگام بروز بیماری‌های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت‌های اصلی سازمان اورژانس کشور است.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها