کد خبر: ۴۸۱۹۴۷
زمان انتشار: ۱۰:۵۱     ۲۷ آذر ۱۳۹۹
مقام‌های تیم انتقالی جو بایدن اعلام کردند که رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحده قصد دارد طی هفته آینده واکسن کرونا را دریافت کند.
به گزارش پایگاه 598، تسنیم به نقل از رویترز، مقام‌های تیم انتقالی روز چهارشنبه اعلام کردند که جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا قصد دارد هفته آینده واکسن کرونا را تزریق کند.
 

بر اساس این گزارش، مقام‌های آمریکایی تلاش زیادی را برای جلب اعتماد افکار عمومی برای تزریق واکسن کرونا آغاز کرده‌اند.


کاخ سفید نیز اعلام کرده است که مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا قصد دارد روز جمعه واکسن کرونا را دریافت کند.

تزریق واکسن به بایدن و مایک پنس به‌صورت علنی خواهد بود تا اعتماد عمومی نسبت به ایمنی واکسن افزایش یابد.

بایدن در این باره گفت: نمی‌خواستم جزء نخستین افرادی باشم که واکسن را دریافت می‌کند ولی می‌خواهم به مردم آمریکا نشان دهم که این واکسن برای دریافت به‌طور کامل امن خواهد بود.

بایدن 78ساله جزء پرخطرترین گروه‌های جمعیتی در برابر ویروس کرونا به‌شمار می‌رود.

او قول داده است مقابله با شیوع ویروس کرونا را به‌عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های دولت بعدی آمریکا مدنظر قرار دهد. بایدن قرار است 20 ژانویه رسماً زمام قدرت را در دست بگیرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا بارها سعی کرده است جدی بودن بحران ویروس کرونا را دست‌کم بگیرد آن هم در شرایطی که این ویروس تاکنون جان بیش از 304 هزار نفر را در این کشور گرفته است.

مقام‌های آمریکایی قصد دارند تا پایان هفته بیش از 2.9 میلیون دوز واکسن کرونای تولیدی شرکت‌های فایزر و بیونتک را دریافت کنند.

تازه‌ترین نظرسنجی رویترز ـ ایپسوس نشان می‌دهد که تنها 61 درصد آمریکایی‌ها برای دریافت واکسن کرونا آمادگی دارند.

تاکنون بیش از 16.7 میلیون نفر در آمریکا به این ویروس مبتلا شده‌اند که این رقم معادل 5 درصد جمعیت کل آمریکا است.

کایلی مک‌انانی سخنگوی کاخ سفید نیز سه‌شنبه گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده قطعاً شهروندان آمریکایی را تشویق می‌کند از واکسن کرونا استفاده کنند و به‌محض آنکه تیم پزشکی مشخص کند که بهترین زمان ممکن است، خود ترامپ نیز واکسن را تزریق خواهد کرد.

مک‌انانی افزود: ترامپ همچنین خواسته است نشان دهد که آمریکایی‌های آسیب‌پذیر باید در اولویت دریافت واکسن کرونا باشند.

وی اظهار داشت: برخی از کارکنان دفتر امنیت ملی کاخ سفید به واکسن دسترسی خواهند داشت تا ادامه فعالیت دولت تضمین شود، تعدادی از مقام‌های ارشد دولت نیز واکسن را دریافت می‌کنند آن هم با هدف جلب اعتماد افکار عمومی.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها