خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.             
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۲۸۹۲
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
فائزه هاشمی با انتشار نامه‌ای اظهاراتش درباره تمایل به پیروزی ترامپ را تکرار کرد؛
آبروریزی‌های فائزه هاشمی برای خاندان پدری‌اش ادامه‌دار است، تا جایی که این بار نوک پیکان حملات خود را به سمت برادر بزرگ‌ترش نشانه گرفته است. موضع ضدانسانی و ضدملی فائزه هاشمی برای اصلاح‌طلبان و نزدیکان او به قدری مایه فضاحت بود که محسن هاشمی برادر ارشد وی، یک روز پس از انتشار مصاحبه و واکنش منفی جامعه نسبت به اظهارات خواهرش، نامه‌ای سرگشاده نوشت و از او خواست ضمن اصلاح سخنانش از مردم عذرخواهی کند.
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، آبروریزی‌های فائزه هاشمی برای خاندان پدری‌اش ادامه‌دار است، تا جایی که این بار نوک پیکان حملات خود را به سمت برادر بزرگ‌ترش نشانه گرفته است.

به گزارش «وطن‌امروز»، روز شنبه بود که فائزه هاشمی در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های اصلاح‌طلب با ابراز تمایلش به پیروزی مجدد دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نسبت به افزایش فشارها بر کشورمان اظهار رضایت کرده و گفته بود: «دوست داشتم آقای ترامپ انتخاب شود، شاید اگر فشارهای آقای ترامپ ادامه پیدا می‌کرد، بالاخره ما مجبور می‌شدیم یک تغییر سیاست‌هایی را داشته باشیم».

موضع ضدانسانی و ضدملی فائزه هاشمی برای اصلاح‌طلبان و نزدیکان او به قدری مایه فضاحت بود که محسن هاشمی برادر ارشد وی، یک روز پس از انتشار مصاحبه و واکنش منفی جامعه نسبت به اظهارات خواهرش، نامه‌ای سرگشاده نوشت و از او خواست ضمن اصلاح سخنانش از مردم عذرخواهی کند. با این حال نامه محسن هاشمی هم تاثیر چندانی بر رفتار و مواضع خواهرش نگذاشت، گویا خواهر کوچک‌تر باور قلبی به پیگیری سیاست‌هایش در چارچوب قاعده «نان در خون» دارد؛ موضعی که هر چند از زبان یک عضو حزب کارگزاران سازندگی و دختر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان شده بود اما نشان از وجود چنین استراتژی خائنانه‌ای حداقل در بخشی از بدنه اصلاحات می‌داد.

همین مساله باعث شد علاوه بر محسن هاشمی، برخی چهره‌های شناخته شده اصلاح‌طلب نیز سخنان فائزه هاشمی را محکوم کنند. حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی از جمله افرادی بود که روز گذشته با انتشار متنی در روزنامه سازندگی، اظهارات فائزه هاشمی را مغایر سیاست‌ها و منش این حزب خواند. با تمام این تلاش‌ها اما فائزه هاشمی روز گذشته در نامه‌ای سرگشاده خطاب به برادر بزرگ‌ترش نه‌تنها به تکرار و تایید مواضع پیشین خود پرداخت که حتی نوک پیکان حملاتش را به سمت او هم نشانه گرفت. وی در بخش ابتدایی این نامه سعی کرد با نسبت دادن مواضع برادرش به برداشتن خیز انتخاباتی ابتدا نیت محسن هاشمی را چیزی فراتر از مصالح ملی بداند. فائزه هاشمی در همین زمینه نوشت: «از نامه محسن خوشحال شدم، سبب راحتی هم او و هم من گردید. چنین چیزی را بارها خواسته بودم و این اقدام اول او نبود. به او حق می‌دهم چون برای خودش آینده‌ای ترسیم کرده و دنبال حذف موانع است».

وی در ادامه این نامه در دفاع از موضع حمایتی‌اش از ترامپ نوشت: «چرا «برای ایران او (ترامپ) را ترجیح می‌دادم»، چون بخش‌هایی و افرادی خطرناک‌تر از ترامپ در قلدری و عدم پایبندی به اصول و قواعد و مقررات با عملکرد و بعضا سیاست‌های نادرست، کشور را در سراشیبی ناکارآمدی‌ها، سوء‌مدیریت‌ها، بی‌کفایتی‌ها، دگم‌اندیشی‌ها و حتی گاهی تا مرز تلاشی پیش برده‌اند، به مطالبات عمومی نه ‌تنها توجهی ندارند، بلکه در خاموش کردن آن از هم سبقت می‌گیرند». فعال اصلاح‌طلب در ادامه نامه خود نه ‌‌تنها هیچ‌گونه عقب‌نشینی نسبت به اصل پیگیری مطالبات از طریق افزایش فشارهای خارجی از خود نشان نداد، بلکه خود را دلسوزترین فرد برای آینده ایران دانست و نوشت: «اگر هر فرد آزاده و بدون خشم و غضب و وابستگی و منافع و به دور از احساسات، گوش شنوا و دقت‌نظری داشته باشد- که کمتر این ویژگی را داریم- متوجه گفتار اینجانب مبنی بر تغییر سیاست‌ها و عملکرد‌ها به منظور برگشت به اصل نظام و اهداف انقلاب و منافع جامعه می‌گردد و درمی‌یابد بنده حقیر از همه دلواپسان و ناقدین و اهانت‌کنندگان و دروغگویان در ۲ جریان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی در این مسیر دلسوزتر و جدی‌ترم!» با این اوصاف به احتمال زیاد این سخنان را می‌توان نقطه پایانی بر همه توضیحات و تفسیرهایی دانست که در روزهای اخیر از سوی برخی همقطاران فائزه هاشمی به زبان آمده بود.

تاکید مجدد و پافشاری وی بر صحت مواضع ضدملی‌اش شاید راه را برای سرگشاده‌نویسی‌های دیگرانی که به دنبال تغییر جو عمومی پس از انتشار مصاحبه فائزه هاشمی بودند مسدود کند. او تاکید دارد حرف اول و آخرش همانی است که منتشر شده!
برچسب ها: فائزه هاشمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: