کد خبر: ۴۸۳۲۰۱
زمان انتشار: ۱۵:۰۲     ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
بررسی‌ها نشان می‌دهد که شهرستان سراب در ۲۴ ساعت گذشته با ۳۰ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر آذربایجان‌شرقی و ایران بود.
به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، آیا تا به حال به این مساله فکر کرده اید که گرم‌ترین و سردترین مناطق ایران کجای این سرزمین قرار دارند و چه رکورد دمایی را ثبت کرده‌اند؟

ایران از لحاظ آب و هوایی یکی از منحصر به فردترین کشورهاست. اختلاف دمای هوا در زمستان میان گرم‌ترین و سردترین نقطه گاهی به بیش از ۵۰ درجه سانتی گراد می‌رسد.

در حالی که در ۲۴ ساعت گذشته دمای سراب واقع در آذربایجان شرقی در شب به ۳۰ درجه زیر صفر رسید، اما مردم چابهار در استان سیستان و بلوچستان در شرق کشور هوای بهاری ۲۷ درجه را تجربه کردند و اختلاف دما بین گرم‌ترین و سردترین نقطه کشور ۵۷ به درجه رسید.

بر اساس اعلام کارشناسان هواشناسی استان آذربایجان شرقی، شهرستان سراب در ۲۴ ساعت گذشته با ۳۰ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر آذربایجان‌شرقی و ایران بود.

ورزقان ۲۵ درجه زیر صفر، هشترود و بستان آباد ۲۳ درجه زیر صفر، ملکان، ۲۱ درجه زیر صفر، چاراویماق ۲۰ درجه زیر صفر، بناب ۱۷ درجه زیر صفر، اسکو و مراغه ۱۵ درجه زیر صفر، شبستر، هریس ۱۴ درجه زیر صفر، میانه ۱۳ درجه زیر صفر، مرند، عجب شیر و آذرشهر ۱۲ درجه زیر صفر، اهر و جلفا ۱۰ درجه زیر صفر، کلسیبر ۸ و هوراند ۷ درجه زیر صفر شب سردی را طی کرده‌اند.

در این مدت کمینه دمای هوای تبریز به ۱۴ درجه زیر صفر رسید.

براساس این گزارش هیچ نقطه آذربایجان دمای هوای بالای صفر گزارش نداشته است.

براساس اعلام کارشناسان هواشناسی استان آذربایجان شرقی هوای سرد و خشن حداقل در سه روز آینده در آذربایجان حاکم خواهد بود و هوای استان در این مدت صاف تا قسمتی ابری و در برخی نواحی مه خواهد بود.

این گزارش حاکی است، همچنین تداوم پایداری هوای و افزایش غلظت آلاینده‌های در این هفته (تا پنجشنبه) در تبریز را به همراه خواهد داشت و از سالمندان، کودکان، بیماران قلبی و تنفسی توصیه می‌شود از تردد‌های غیرضروری خودداری کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها