کد خبر: ۴۸۳۳۵۰
زمان انتشار: ۱۱:۵۸     ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ارز ۴۲۰۰ تومانی را به تجار و یا وارد کننده که جنس را آورده است داده اما آنها به جای فروش با قیمت دولتی به قیمت روز ارز می فروشد.
 به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایلنا: یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ارز ۴۲۰۰ تومانی را به تجار و یا وارد کننده که جنس را آورده است داده اما آنها به جای فروش با قیمت دولتی به قیمت روز ارز می فروشد.

علی اصغر خانی، درباره افزایش مقدار یارانه‌ها در سال آینده و این که گفته می‌شود شاید این افزایش به گرانی‌ها دامن بزند، مانند آن‌چه در سال ابتدایی پرداخت یارانه‌های نقدی رخ داد و قیمت حامل‌های انرژی چندین برابر شد، گفت: هدف کمیسیون تلفیق از افزایش میزان یارانه‌ها این است که به مردم خصوصاً قشر آسیب پذیر و ضعیف جامعه نگاه ویژه داشته باشد.

این عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ با اشاره به افزایش نرخ تورم از ابتدای سال تا به امروز عنوان کرد: امروز بعضی از اقلام تا ۳۰۰ درصد افزایش قیمت داشتند که به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

نماینده مردم شاهرود با بیان این‌که تورم و گرانی افسارگسیخته در کشور وجود دارد، اظهار کرد: باتوجه به هزینه‌ها،حداقل کاری که توانستیم انجام دهیم این بود که یارانه‌ها را افزایش دهیم. وظیفه مجلس قانونگذاری و نظارت است از همین باب سعی کردیم بودجه امسال یک بودجه واقعی باشد تا کمتر به مردم فشار بیاید.

خانی تاکید کرد: قطعا باید جلوی بی عدالتی، فساد و رانت گرفته شود و همه بحث‌هایی هم که در کمیسیون تلفیق صورت گرفت پیرامون همین محور بود و انتظارمان هم این است که دولت در این راستا تلاش کند.

این عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: دولت لایحه‌ای به مجلس آورده است و ما هم در کمیسیون تلفیق سعی کردیم در جهت کمک به مردم گام بر داریم؛ در بعضی از موارد نظر دولت بود و در بعضی از جاها نظر مجلس که البته نظر نهایی در صحن گرفته می‌شود.

وی با اشاره به نگرانی مردم از بابت افزایش قیمت‌ها گفت:دولت از ابزارهایی که دارد استفاده و تلاش می‌کند قیمت‌ها بالاتر نروند و آن‌ها را کنترل کند اما باید بگویم متاسفانه اجناس خصوصاً کالاهای عمومی و اساسی که مردم به آنها نیاز دارند بسیار گران شده است.

نماینده مردم شاهرود با بیان این که مردم مصارف روزانه‌ای دارند و دولت‌ باید قیمت‌ها را کنترل کند، عنوان کرد: دولت‌ها تلاش می‌کنند دست دلال‌ها، فرصت طلب‌ها و کسانی که در اقتصاد تمامیت خواه هستند را کوتاه کنند و برای این کار هم ابزارهایی دارند.

وی ادامه داد: قطعاً دولت باید کاری کند که قیمت‌ها را بشکند و به پایین آورد و همه چیز قیمت واقعی داشته باشد و سود عادلانه برای تولید کنندگان و وارد کنندگان در نظر گرفته شود تا چرخ تولید بچرخد.

این عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از بحث‌های ما با دولت درخصوص ارز ۴۲۰۰ تومانی بود؛ حرف ‌ما این بود که دولت ارز ۴۲۰۰ تومانی را به تجار و یا وارد کننده که جنس را آورده است داده اما آنها به جای فروش با قیمت دولتی به قیمت روز ارز می فروشد! در صورتی که ارز دولتی به او داده شده است.

وی تاکید کرد: کسانی که ارز ۴هزار ۲۰۰ تومانی دریافت کرده‌اند باید بدانند این پول مردم و بیت‌المال است بنابراین وقتی گفته می‌شود که ارز ۴هزار و ۲۰۰ تومانی باید کنترل شود به همین خاطر است.

خانی در پایان گفت: دولت باید ابزارهای نظارتی خودش را قوی تر و بر قیمت‌ها اشراف کامل داشته باشد تا شرایط بر مردم سخت نگذرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها