نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی: https://www.instagram.com/www_598_ir/   ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir              
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۶۰۴۱
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
یادداشت؛
جواد موگویی
پایگاه 598: تابستان داغِ  سال ۹۵ صوتی از جلسه خصوصی سه تن از مسئولان قضایی ازجمله ابراهیم رییسی در سال۶۷ توسط بیت منتظری منتشر شد.

موضوع جلسه اعدام‌های منافقین بود. این صوت از مهمترین دستاوزیرهای دولت روحانی در انتخابات ۹۶ شد.

2سالی از توافق برجام گذشته بود و رکود و عدم نتیجه مطلوب، دیگر دوگانه «مذاکره- مقاومت» برگی برای انتخابات نبود‌. با این صوت اما دوگانه «خشونت‌طلبی-آزادی‌اجتماعی» بهترین راه عبور از سد رییسی بود.

روحانی رسما او را اعدام‌کن خطاب کرد. نصف‌کردن پیاده‌روها، حبس زنان، گشت ارشاد و.... نیز به او منگنه شد تا روحانی باردیگر دولت را بدست گیرد.

از قضا، رییسی قوه قضاییه را بدست گرفت. اما نه پیاده‌رویی نصف شد و زنانی حبس.

فایل منتشره دیروز ظریف، درست کارکرد همان فایل صوتی تابستان ۹۵ را دارد. با شکست برجام، دوگانه «مذاکره-مقاومت» دیگر تنور انتخابات را برای اصلاح‌طلبان گرم نمی‌کند و بایستی با دوگانه «سپاه-دولت» و «دیپلماسی-میدانِ جنگ» مبارزات انتخابات۱۴۰۰ را شروع کرد.

دوخطی سخنان ظریف این است که سپاه و حاج‌قاسم میدان‌دارِ دیپلماسی و اداره کشور بودند و مقصر اصلی شکست برجام و شرایط کنونی.

استراتژی اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ قراردادن مردم در این دوگانه است./ جواد موگویی

@iranelection_2021

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: