کد خبر: ۴۸۷۶۵۹
زمان انتشار: ۱۴:۰۹     ۱۹ خرداد ۱۴۰۰
بیانیه ی اعتراضی جمعی از، نخبگان، اساتید، متخصصین، دانشجویان و شاغلین ایرانی ساکن آمریکا و اروپا در واکنش به مناظرات دور دوم انتخابات ریاست جمهوری
به گزارش پایگاه 598، جمعی از نخبگان، اساتید، متخصصین، دانشجویان و شاغلین ایرانی ساکن آمریکا و اروپا در واکنش به مناظرات دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در بیانیه‌ای به اظهارات آقایان مهرعلیزاده و همتی واکنش نشان دادند. متن این بیانیه در ادامه می آید:

بسم الله الرحمن الرحیم،
کمیته ی محترم نظارت بر تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری
سلام علیکم

احتراما پیرو نسبت های سخیف و ناشایست آقایان محسن مهرعلیزاده و عبدالناصر همتی، در دومین دور مناظرات تلویزیونی مورخ سه شنبه ۱۸ خردادماه سال ۱۴۰۰ به جوانان و نخبگان خارج از کشور، ذکر موارد ذیل را ضروری میدانیم.

تنزل سطح دغدغه های جامعه ی جوان علمی کشور به مسائلی همچون اختلاط جنسی یا آب بازی، در شرایطی صورت می گیرد که دلیل عمده ی افزایش مهاجرت نخبگان را باید در عدم ثبات قوانین، عدم ثبات نرخ ارز، عدم جذابیت تولید و فعالیت های دانش بنیان، انباشت خیل عظیم نیروی انسانی تحصیل کرده و متخصص، عدم دسترسی به شغل پایدار، عدم تضمین مسکن، عدم شایسته سالاری، رشد سرسام آور پدیده های رانت و آقازادگی در تخصیص منابع و واگذاری مسئولیت ها و... جست و جو نمود که هر یک به نوعی باعث سرخوردگی نخبگان گردیده است. شگفت آن که مسببین و حامیان وضع موجود، که صد البته نماینده ی جامعه ی نخبگان داخل یا خارج از کشور نیستند، با تحمیق مخاطب، سعی در دادن آدرس غلط به جامعه دارند.

همچنین به دو نامزد مذکور که مدعی تحصیل در خارج از کشور بوده و در عین حال با بسیاری از مسائل نخبگان خارج از کشور بیگانه اند متذکر می شویم که طبق فرمایشات رهبری معظم انقلاب، ما نه تنها شاگردی کردن را ننگ نمیدانیم بلکه در شرایطی بنا بر احساس ضرورت، خود را به سلاح علم و دانش مجهز خواهیم نمود و خیل عظیمی از محققین و دانش پژوهان خارج از کشور، پس از نیل به این هدف و کسب تجارب لازم به کشور بازخواهند گشت، کما اینکه تا کنون نیز دانشمندان جوان متعددی اقدام به بازگشت به کشور نموده اند. علاوه بر این برخلاف تصور دو نامزد مذکور که متاسفانه سعی در القای عمومی آن با سوءاستفاده از ابزار سیمای ملی نیز دارند، خیل عظیمی از ایرانیان ساکن کشورهای غربی که طبعا شامل بانوان نیز می گردد، با افتخار به تقیدات دینی خود پایبند بوده و خواهند بود.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که نخبگان و ملت فهیم ایران آزموده را نخواهند آزمود و در دام رفتارهای پوپولیستی و عوام فریبانه ی افراد فاقد برنامه گرفتار نخواهند شد. امید است که نامزدهای مورد اشاره در این سطور بر خلاف رویه ی مشاهده شده در دو مناظره ی اخیر، به اشتباه خود اذعان نموده و بیش از این جامعه ی نخبگانی را با نمایش سطح پایین درک خود از امور، مورد آزار قرار ندهند.

در پایان مستدعی است کمیته محترم نظارت بر تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری ضمن تذکر به دو کاندیدای مذکور، ترتیبی اتخاذ فرمایند که نامبردگان از هموطنان جوان و نخبگان مقیم ایران عزیز یا سایر کشورها عذرخواهی نمایند. بدیهی است تکرار چنین ادعاهای غلطی به هیچ وجه قابل پذیرش نخواهد بود.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته
جمعی از اساتید، متخصصین، دانشجویان و شاغلین ایرانی ساکن آمریکا و اروپا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها
پر طرفدار ترین ها