کد خبر: ۴۸۸۰۰۴
زمان انتشار: ۱۰:۱۴     ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
ستاد حقوق بشر ایران با انتشار پیامی در توییتر نسبت به آزار و ضرب و شتم هموطنان ایرانی در خارج از کشور واکنش نشان داد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، ستاد حقوق بشر ایران با انتشار توییتی در واکنش به آزار و اذیت و ضرب و شتم هموطنان ایرانی در خارج از کشور در روز انتخابات ریاست جمهوری، نوشت: «امروز ایرانیان مقیم انگلیس، استرالیا و نیوزیلند که برای حق تعیین سرنوشت خویش به محل برگزاری انتخابات رفتند، علی‌رغم حضور پلیس مورد آزار و ضرب و شتم قرار گرفتند. این کشور‌ها و کانادا که نیم میلیون ایرانی را از انتخابات محروم کرد، همگی از دفتر «سلطنتی» خط می‌گیرند.»

واکنش ستاد حقوق بشر به آزار و ضرب و شتم رأی‌دهندگان ایرانی خارج از کشور

همزمان با برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران، وزارت امور خارجه زمینه اخذ رای از ایرانیان ساکن دیگر کشور‌ها را نیز فراهم کرده است. در این چارچوب گزارش‌های متعدد از حمله ضدانقلاب به ایرانی‌هایی که به قصد رای دهندگان مراجعه کرده بودند، منتشر شده است.

در یکی از این حوادث که تصاویر آن در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده است، حادثه ضد انقلاب یکی از هم‌وطنان زن ایرانی را در شهر بیرمنگام به طرز وحشیانه‌ای مورد ضرب و شتم قرار داده و بر اساس گزارش‌ها، وی از ناحیه سر آسیب دیده است.

حوادث مشابهی در استرالیا، نیوزیلند و کانادا نیز گزارش شده که همگی از مستعمرات پیشین بریتانیا هستند و همچنان جزء قلمرو ملکه انگلیس محسوب می‌شوند. کانادا و استرالیا همچنان برای انتخاب نخست‌وزیر و یا رئیس جمهور باید با نظرات ملکه انگلیس هماهنگ باشند و ملکه آن‌ها را به عنوان فرمانداران خود دراین کشور‌ها تعیین می‌کند و آن‌ها امور کشور را به دست می‌گیرند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها