آمار اتوبوس‌های شهری باید برقی و گازی شود
کد خبر: ۴۸۸۳۹۸
زمان انتشار: ۱۲:۰۶     ۰۷ تير ۱۴۰۰
اگر بتوانیم از سوخت گازوئیل فاصله بگیریم و اتوبوس‌های شهری برقی و گازی شود، بسیار کاری ارزشمندی کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از جهان نيوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز(دوشنبه) در مراسم افتتاح طرح‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در استان‌های اصفهان، تهران و کرمانشاه پس از استماع گزارشی درخصوص افتتاح خانه‌های خلاق در کاشان و تهران اظهار کرد: امروز در مسیر اشتغال، هنر و توانمندی‌های جوانان و تحصیلکردگان ما شرایطی فراهم شده است تا از خانه‌های خلاق استفاده شود.

روحانی گفت: خانه‌های خلاق، خانه‌هایی است که بعنوان سند معماری و زیبایی‌های ایران قرون گذشته می‌تواند به نمایش دربیاید و همچنین بعنوان یکی از مراکز معماری حفظ شود و مسیر اشتغال جدیدی را برای جوانان ایجاد کند.

وی افزود: این مسیر مسیری است که به تازگی آغاز شده است و امیداوریم ادامه پیدا کند.

رئیس‌جمهور پس از استماع گزارشی درخصوص افتتاح نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان صادراتی اظهار کرد: واقعا لازم بود که یک نمایشگاه دائمی برای محصولات دانش بنیان در تهران داشته باشیم چراکه این باعث دلگرمی جوانانی که در این زمینه کار می‌کنند، خواهد شد.

روحانی تاکید کرد: این نمایشگاه‌ها مسیری برای فروش محصولات و ارتباط بیشتر با جهان است و همچنین ارتباط تجار ایرانی با شرکت‌های دانش بنیان را بیشتر می‌کند.

وی پس از استماع گزارشی درخصوص افتتاح طرح توسعه قوای محرکه الکتریکی اتوبوس برقی شهری اظهار کرد: این یک کار ارزشمندی است که در دنیا آغاز شده است و ما نیز باید این مسیر را طی کنیم.

رئیس‌جمهور گفت: اگر بتوانیم از سوخت گازوئیل فاصله بگیریم و اتوبوس‌ها برقی و گازی شود، بسیار کاری ارزشمندی کرده‌ایم.

روحانی گفت: امروز این مسیر آغاز شده و البته ممکن است گرانتر تمام شود ولی باید این راه را طی کنیم زیرا برای محیط زیست اهمیت دارد و در آینده هم باید در این مسبر قرار بگیریم.

وی تاکید کرد: امیدواریم با افتتاح این طرح، شاهد هوایی سالم در شهر تهران باشیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها