آمار ۶۰۰ شرکت خلاق در حوزه اقتصاد دیجیتال فعالیت می‌کنند
کد خبر: ۴۸۸۴۰۶
زمان انتشار: ۱۲:۳۳     ۰۷ تير ۱۴۰۰
با همکاری بخش‌های خصوصی، دولتی و دانشگاهی؛
با هم‌افزایی بخش دولتی و خصوصی، فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی در کشور گسترش یافت و زمینه برای فعالیت آن‌ها فراهم‌تر شد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از خبرگزاری دانشجو و به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زیست‌بوم فناوری و نوآوری در کشور که با هدف شناسایی و تکمیل زنجیره ارزش حوزه‌های فناورانه شکل گرفته به دنبال افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق و مراکز خلاق و نوآوری است. بر همین اساس هم با حمایت از این مجموعه‌ها تلاش می‌کند فعالیت آن‌ها را در کشور توسعه دهد.

یکی از این حوزه‌های فناورانه به بخش دیجیتال برمی‌گردد. فناوری‌هایی که ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، استارتاپ‌ها و مراکز رشد و نوآوری در حال پا گرفتن در کشور و توسعه یافتن هستند.

این کار با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ۶۰۰ شرکت خلاق شتاب گرفته و زیست‌بوم فناوری و نوآوری اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی به سرعت در حال گسترش، شناسایی و تکمیل زنجیره ارزش خود است. بازیگرانی که به شکلی تخصصی در عرصه‌های مختلف فناورانه مشغول به فعالیت هستند و هر کدام نقشی اثرگذار در توسعه این فناوری‌ها دارند.


با حمایت‌های صورت گرفته از این زیست‌بوم، تعداد استارتاپ‌ها و شرکت‌های خلاق دیجیتال در برنامه حمایت از اکوسیستم خلاق طی این چند سال اخیر از حدود ۳۰۰ به ۶۰۰ شرکت رسیده که مجموعه‌ای از حمایت‌های مادی و معنوی را برای آن‌ها به همراه داشته است.

این کار با گسترش شبکه همکاری‌های فناورانه به اوج خود رسیده است. به این معنا که مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بخش‌های خصوصی، دولتی و دانشگاهی در قالب انواع تفاهم نامه‌ها نیز تسهیل‌کننده این کار است و تحقق این هدف را شتاب داده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها