آمار استخدام دقیقه نودی ۲۰۰۰ نفر در شهرداری تهران/ چمران: گواهی استخدام های شائبه دار به دستمان رسید
کد خبر: ۴۸۸۶۱۸
زمان انتشار: ۲۳:۴۵     ۱۲ تير ۱۴۰۰
شهرداری تهران حدود 2000 نفر را در دقیقه نود استخدام کرده است، مدیران شهری کنونی موضوع را تکذیب کرده اند، ولی مهدی چمران می گوید، گواهی سازمان امور استخدامی حکایت از استخدام های شائبه دار و جدید دارد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس: اواخر هفته گذشته بود که خبر استخدام‌های دقیقه نودی در شهرداری تهران مطرح شد. این موضوع با واکنش‌های زیادی مواجه و گلایه بسیاری را به همراه داشت.مهدی چمران منتخب شورای ششم تهران اعلام کرد، اخباری در خصوص برخی استخدام‌ها در شهرداری تهران شنیده است در حالی که نباید این اتفاق در روزهای آخر فعالیت شورای شهر پنجم و مدیران شهری کنونی انجام  گیرد.

وی افزود: این موضوعات قابل بحث است چرا که قبلا انجام نشده و حالا که مدیریت شهری روزهای پایانی را سپری می‌کند این اخبار شنیده می‌شود.

معاون شهردار تهران: تکذیب می‌‌کنیم

البته صحبت‌های مهدی چمران در مورد استخدام‌ها در شهرداری با واکنش مدیران شهری کنونی در پایتخت همراه شد، حامد مظاهریان معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران در این باره گفت: خبری مبنی بر جذب چند هزار نفر نیروی انسانی در شهرداری تهران منتشر شده که این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد و ما آن را تکذیب می‌کنیم.

وی افزود: این خبر به اشتباه به اطلاع منتخبین شورای ششم رسیده است چرا که فرآیند بکارگیری نیروی انسانی جدید در واحدهای تابعه شهرداری تهران مستلزم اخذ مجوز از بالاترین مقام مسؤول در شهرداری تهران و سیر مراحل مربوطه است. همچنین تمام اعضای شورای شهر و مدیران شهری از این روند اطلاع دارند.

تعداد نیروهای انسانی از ۶۸ هزار  به کمتر از ۵۸ هزار نفر تقلیل یافت​

وی بیان داشت: در این دوره از مدیریت شهری در مقوله نیروی انسانی این موضوع مورد توجه است که تعداد نیروها از 68 هزار نفر به کمتر از 58 هزار نفر تقلیل یافته است.

دیوار حاشا بلند شد/ شورای شهر پنجم: ما هم تکذیب می کنیم

زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران نیز این موضوع را تکذیب کرد و اظهار داشت:‌ اطلاعاتی که به آقای چمران ارائه شده صحت ندارد و ما آن را تکذیب می‌کنیم هیچ استخدام چندین هزار نفره توسط شهرداری در دقیقه 90 انجام نگرفته است.

وی گفت:‌چه ضرورتی دارد در این روزها چندین هزار نیرو در شهرداری تهران جذب و استخدام شوند.

چمران: می گویند تغییر وضعیت استخدامی بوده نه استخدام جدید/تغییر وضعیت پس از یک تا 10 روز ؟!

درباره این موضوع به سراغ مهدی چمران منتخب شورای ششم شهر تهران رفتیم وی درباره این موضوع اظهار داشت: خبر استخدام چند هزار نفر در شهرداری تهران به دست‌مان رسید ما این موضوع را به مدیران شهری و اعضای شورای شهر پنجم اطلاع دادیم ولی آنها در پاسخ به ما گفتند تغییر وضعیت استخدامی برای برخی از نیروهای شهرداری انجام گرفته و هیچ استخدامی در کار نبوده است.

وی افزود: تغییر وضعیت برای کارکنانی است که حداقل سه تا 5 سال از ورود آنها در شهرداری تهران گذشته باشد نه اینکه یک تا 10 روز اخیر در شهرداری استخدام شده باشند و حالا تغییر وضعیت برای آنها صورت بگیرد.

 گواهی سازمان امور استخدامی حکایت از استخدام جدید دارد

این منتخب شورای ششم تهران بیان داشت: جلسه‌ای با برخی از اعضای شورای پنجم گذاشته‌ایم تا این موضوع را توضیح دهند و آنها به ما گفتند استخدام جدید نیست و افراد جدیدی در شهرداری به کار گرفته نشده‌اند این در حالی بوده که گواهی سازمان امور استخدامی که صادر شده و به دست‌مان رسیده نشان می‌دهد استخدام جدید صورت گرفته است ولی دوستان اصرار دارند و می‌گویند تغییر وضعیت استخدامی است.

استخدام شائبه‌دار حدود 2 هزار باید مشخص شود

چمران تأکید کرد: در حال حاضر استخدام شائبه‌دار حدود 2 هزار در شهرداری تهران مطرح است و باید این قضیه به صورت دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و دلیل آن مشخص شود.

سروری: جذب اتوبوسی و تثبیت جایگاه دستیاران با نگاه سیاسی

پرویز سروری یکی دیگر از منتخبین شورای ششم تهران نیز درباره ماجرای استخدام‌های جدید در شهرداری تهران گفت:‌جذب نیروی شهرداری اخیراً انجام گرفته و این جذب‌ها هم به صورت اتوبوسی بوده و هم بحث دستیاران مطرح است به هیچ عنوان منطقی نیست که بعد از 4 سال اکنون که کمتر از یک ماه به فعالیت مدیران شهری باقی مانده است افرادی با نگاه‌های سیاسی استخدام شوند.

استخدام و واگذاری ها زیر ذره بین شورای ششمی ها

وی گفت: این موضوع غیرقابل قبول بوده و بدون ملاحظه انجام گرفته است شورای جدید این قضیه را بررسی خواهد کرد و آقای ناصر امانی یکی از منتخبین شورای ششم در این زمینه تعیین شده‌اند تا طی ارتباط با مدیریت شهرداری کنونی بررسی‌های لازم را به عمل آورند و جلساتی قرار است با شهردار تهران و رئیس شورای شهر کنونی برگزار شود.

موضوعات و مصوباتی که به ضرر تهران باشد را متوقف می‌کنیم

وی تأکید کرد: هم در موضوع واگذاری املاک و هم ماجرای استخدام‌ها قطعا موضوعات و مصوباتی که به ضرر تهران باشد را متوقف می‌کنیم و حتی در جهت ابطال آن اقداماتی را انجام می‌دهیم ولی به هر حال شورای پنجمی‌ها باید پاسخگو باشند و علت این مسائل را توضیح دهند.

پیگیری مطالبات تهرانی ها، وعده محقق نشده شورای پنجمی ها

حدود یک ماه دیگر فعالیت شورای پنجم شهر تهران به اتمام می‌رسد و منتخبین شورای ششم فعالیت خود را آغاز خواهند کرد. حالا باید دید در این مدت باقیمانده شورای پنجمی‌ها و مدیران شهری کنونی چه اقداماتی را جهت رفع مطالبات شهروندان تهران انجام می‌دهند. مطالباتی که البته در 4 سال گذشته چندان به آن توجه نشده و دغدغه اصلی تهرانی‌ها که رفع ترافیک، توسعه حمل و نقل عمومی و رفع آلودگی هوای پایتخت بوده برطرف نشده است و حالا مدیران شهری با حجم زیادی از مطالبات پاسخ داده نشده مواجه اند.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها