آمار روز عجیب لیگ برتر به سود سپاهان یا پرسپولیس؟
کد خبر: ۴۸۸۷۹۸
زمان انتشار: ۱۴:۵۵     ۱۵ تير ۱۴۰۰
نبرد نیمه بالای جدول در سه شنبه ۱۵ تیر
۸ تیم بالای جدول لیگ ایران، امروز در مقابل هم قرار خواهند گرفت.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ورزش سه، هفته بیست و ششم لیگ برتر ایران در حالی پیگیری می‌شود که ۱۱ تیم نخست، شانس این را دارند که سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کنند و باتوجه به این موضوع، این هفته از فوتبال ایران حساسیت بسیار بیشتری خواهد داشت. اما احتمال دارد نتایج امروز، کورس سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کوچکتر کنند و در چهار هفته پایانی تیم‌های کمتری در دور رقابت قرار گیرند.

نکته جالب اینکه امروز ۸ تیم بالای جدول در چهار دیدار حساس و سرنوشت ساز به مصاف هم خواهند رفت و همین چهار می‌تواند تا حد زیادی تکلیف را روشن کند. ممکن است پرسپولیس اختلاف با صدر را به ۵ امتیاز افزایش دهد یا سپاهان صدر را پس بگیرد؛ احتمال دارد جایگاه سومی استقلال به خاطر بیفتد یا این تیم با کسب پیروزی، جایگاهش را تثبیت کند؛ گل‌گهر و آلومینیوم دیداری شش امتیازی خواهند داشت و تیم بازنده به نوعی باید با رتبه چهارمی وداع کند و در آخر پیکان فرصتی ویژه دارد تا پس از پیروزی مقابل نساجی و بازگشت سه امتیازی بازی با سایپا، شگفتی را کامل کند و به جمع شش تیم بالای جدول برسد.

روز عجیب لیگ برتر به سود سپاهان یا پرسپولیس؟

 

* استقلال - تراکتور؛ ۱۹:۳۰ در ورزشگاه آزادی


این بازی که از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد، شاید جذاب‌ترین دیدار امشب باشد. تراکتور با فیروز کریمی سرمربی سابق استقلال پای به میدان می‌گذارد و باتوجه به شرایط جدول اگر در این بازی شکست بخورد، ممکن است تا رتبه نهم پایین برود. از آن طرف استقلال در صورت پیروزی ۴۷ امتیازی خواهد شد و می‌تواند نیم نگاهی به دو تیم بالای جدول یعنی پرسپولیس و سپاهان هم داشته باشد. نتیجه مساوی برای استقلال و حفظ جایگاه سومی قابل توجه است اما برای تراکتور تفاوتی با شکست نخواهد داشت.

 

نکته دیگر این که گرفتن سهمیه آسیایی برای پرسپولیس و سپاهان قطعی شده و حالا دو سهمیه دیگر باقی مانده که اگر اتفاق خاصی نیفتد، یکی بلیت ACL 2020 را هم باید به نام استقلال نوشت. تیم‌های دیگر باید امیدوار باشند که یا خودشان قهرمان جام حذفی شوند یا یکی از این سه تیم تا با قرارگیری در رتبه چهارم، سهمیه بگیرند.

 

 

* پیکان -سپاهان؛ ۱۹:۵۰ در ورزشگاه شهر قدس


سپاهان پس از لغزشی که در فولاد آره نا داشت، ماشین سازی را با دشواری شکست داد و حالا باید پیکان را ببرد و منتظر توقف پرسپولیس در اهواز باشد. پیروزی سپاهان در این بازی اختلاف ۸ امتیازی با استقلال، حفظ جایگاه دومی را تضمین خواهد کرد اما هر نتیجه‌ای به جز این، قهرمانی را دور از دسترس خواهد کرد چرا که پرسپولیس در هفته‌های پیش رو سه بازی خانگی و یک دیدار با ماشین سازی خواهد داشت. این بازی از شبکه شما پخش می‌شود.

 

* گل گهر - آلومینیوم؛ ورزشگاه امام علی سیرجان


مساوی در این بازی به ضرر هر دو تیم خواهد بود و پیکان، فولاد، تراکتور و پدیده را در موقعیت سبقت قرار می‌دهد. آلومینیوم ۲ امتیاز بیشتر از گل‌گهر دارد و در صورت غلبه بر این تیم، با آرامش بیشتری به مصاف پرسپولیس می‌رود؛ خصوصا این که احتمال دارد تراکتور و پیکان هم مقابل استقلال و سپاهان امتیاز از دست بدهند. اما پیروزی گل‌گهر معادلات را عوض و این تیم را به قرارگیری در رتبه چهارم امیدوار می‌کند. این بازی از شبکه ورزش پخش خواهد شد.

 

روز عجیب لیگ برتر به سود سپاهان یا پرسپولیس؟

 

* فولاد - پرسپولیس؛ ۲۱:۱۰ در ورزشگاه فولاد آره‌نا


آخرین بازی امشب حساسیت بسیاری زیادی دارد چرا که هم در صدرنشینی و هم سهمیه آسیایی تاثیرگذار خواهد بود. پیروزی پرسپولیس باعث می‌شود تا این تیم برای ششمین سال متوالی جایگاه دومی خود را تضمین کند و صدرنشینی را هم فعلا به نام پرسپولیس بزند. ایده آل برای قرمزها این است که پیکان از سپاهان امتیاز بگیرد که در این صورت پرسپولیس با یک پیروزی گامی بزرگ برای قهرمانی برمی‌دارد. از آن سو فولاد با برتری مقابل پرسپولیس ۳۸ امتیازی می‌شود و هیچ بعید نیست که به رتبه چهارم برسد. نتیجه مساوی برای فولاد کمتر از باخت نخواهد بود و پرسپولیس را هم از صدر پایین خواهد کشید؛ بنابراین پیش به سوی یک نمایش هجومی برای برد.

 

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها