کد خبر: ۴۸۹۳۲۶
زمان انتشار: ۱۳:۳۶     ۲۴ تير ۱۴۰۰
فیلمی از خواستگاری در اتاق عمل یک بیمارستان به تازگی درحال دست به دست شدن است که اصلاً مربوط به ایران نیست.

به گزارش پایگاه 598، چند روزی است که فیلمی با عنوان «خواستگاری از خانم دکتر صادقی در اتاق عمل» در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. منتشر شدگان این فیلم مدعی شدند که دکتری به اسم دانیال محمدی، متخصص قلب با زانو  زدن در اتاق عمل بیمارستان قلب تهران از همکار دیگرش خانم دکتر ژیلا(معصومه) صادقی خواستگاری کرده است.

 

البته پس از این خواستگاری، این دو نفر دست یکدیگر را می‌گیرند و همدیگر را در آغوش می‌گیرند.

 

اصل ماجرا

بررسی خبرنگار ما از نشان می‌دهد که فیلم مذکور صداگذاری شده است و در فیلم اصلی تمام افراد در اتاق عمل به زبان دیگری غیر از زبان فارسی صحبت می‌کنند.

بررسی‌های دقیق‌تر نشان می‌دهد که این فیلم سال ۲۰۱۳ در سایت یوتیوب با عنوان خواستگاری دکتر مایک از دکتر کِسی منتشر شده بود.

به نظر می‌رسد اینگونه فیلم‌ها یا برای جذب فالور منتشر می‌شود و یا برخی سعی دارند با سوءاستفاده از جایگاه پزشکان در بین مردم ایران، با انتشار این فیلم‌ها قبح زدایی کنند و  شئونات دینی را در بین جامعه ایرانی کمرنگ کنند.

اکبر نصرالهی، استاد دانشگاه ارتباطات نیز در باره این فیلم نوشت: در سونامی‌ اخبارمنفی اینگونه اخبار جالب، انبساط‌خاطر را موجب می‌شود اما به نظر می‌رسد اتاق عمل جای این کارها نیست.

وی در بخش دیگر با اشاره به شرایط کرونایی و لزوم پروتکل‌های بهداشتی در این باره تاکید کرد: مردم با دیدن این فیلم در شرایط کرونا، چگونه توصیه‌های‌ پزشکان را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی باور و رعایت کنند؟
نصرالهی در انتها نیز خاطرنشان کرد: این موضوع علاوه بر پیگیری صنفی، از نظر قانونی و شرعی هم درخورتامل است.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۱
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها