آمار چرا سلبریتی ها برای سیل اروپا ساکتند؟!
کد خبر: ۴۸۹۶۱۳
زمان انتشار: ۱۱:۳۲     ۳۱ تير ۱۴۰۰
رفتار دوگانه در قبال سیل در ایران و آلمان؛
امروز سرزمین آرزو‌های سلبریتی‌ها غرق در تخریب و نابودی است و کاری هم از دست کسی بر نمی‌آید. باید از سلبریتی‌ها پرسید: الان کجائید!

سرویس سیاسی پایگاه 598-رضا احمد زاده؛ بسیاری از سلبریتی‌های کشورمان که بنا به مصالح سیاسی روز و میزانی که بتوانند از قبل مواضع خود بهره برداری‌های مالی و توان تردد مستمر با کشور‌های غربی را داشته باشند مواضع مختلفی را از خود ظهور و بروز می‌دهند.

یادمان نمی‌رود که در جریان انتخابات دوره یازدهم و خصوصا دوره دوازدهم ریاست جمهوری چهره‌های معروفی از این سلبریتی‌ها را دیدیم که چگونه برای پیروزی نامزد مورد نظر خود فریاد‌ها می‌کردند و کار را تمام شده می‌دانستند. چنان داد سخن از کشور نفرین شده‌ای بنام ایران می‌دادند و چنان در عمل و زندگی روزمره خود نمایشی از رفتار‌های روشنفکرانه به همراه خانواده و همسران خود در خیابان‌های اروپا و آمریکا را روی صحنه زندگی مردم کوچه و خیابان می‌بردند که برایمان مسجل شده بود که باورمان شده بود که شاید شعار‌ها و رفتار‌های ما ملت باعث و بانی بروز بلایای ارضی و سماوی در کشور شده و کشور‌های غربی چنان در رفاه و آسایش بدون وقفه و یکنواخت و تجربه‌های رنگارنگ لذت‌های زندگی فرو رفته اند که ما نیز باید در برخی موضوعات اجتماعی و سیاسی خود تجدید نظر کنیم.

برخی از اقشار سلبریتی‌ها چنان فضای کشور را تنگ و تاریک نشان داده و می‌دهند که نسل جوان امیدی به آینده نداشته و ناچار است یا افراد مورد نظر سلبریتی‌ها را وارد چرخه قدرت کند تا به زعم خود کانال تردد با غرب را وسیعتر کند و یا اینکه عطای ماندن در سرزمین مادری را به لقای رحل اقامت گزیدن در یکی از کشور‌ها ینگه دنیا ببخشد.

اما سیل اخیر اروپا جدا از آنکه بر خلاف این کشور‌ها که مردم ما را با تحریم‌های خود و همراهی با آمریکا از کمترین امکانات و تجهیزات درمانی محروم کردند احساسات مردم ما را متاثر ساخت لاکن نشان داد که چشم انداز توهم گونه‌ای که سلبریتی‌ها از غرب و توان فنی و تکنولوژیکی ایشان نشان می‌دهند در برخورد با یک پدیده طبیعی فقط باید نظاره گر تخریب و قربانی گرفتن در کشور خود باشند و انگشت افسوس بر دهان بگیرند.

سکوت سلبریتی‌ها در این مواقع بسیار با معناست. باید از ایشان پرسید:

۱- آیا شکست در انتخابات مجلس یازدهم در حرکت شما خللی ایجاد کرده است؟!

۲- آیا شکست در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم و شورای شهر تهران شما را دچار رخوت و سستی و ناامیدی کرده است؟!

۳- اجاره دید تا یک مقابله به مثل جالب را که دست سرنوشت آنرا رقم زده است برایتان بازخوانی کنیم: در تمام بزنگاه‌های سیاسی – اجتماعی و طبیعی شما‌ها با تجمع و توئیت و. همراهی خود با قربانیان بیگانه با فرهنگ خودتان را که حکامشان تا مرفق دستشان به خون مردم ایران آلوده است نشان دادید و حتی در برابر سفارت کشور‌هایی که در ایران نمایندگی دارند جمع شده و بیاد قربانیانشان شمع روشن کردید، اما دریغ و صد دریغ از عمل مشابهی برای هموطنان گرفتار خود. دست سرنوشت اینگونه مهره چینی کرد که: انتخابات آمریکا در مقابل انتخابات ایران / برج مسکونی کالیفرنیا در مقابل برج پلاسکو/ سیل اروپا در مقابل سیل گلستان و لرستان و.

ایمان داریم که سکوت شما نه از سر تعقل و تفکر در رفتار و مواضع خودتان که در اثر شوک وارده از دیدن تخریب شهر‌های متمدن و خیره کننده آمریکا و اروپا در برابر حوادث طبیعی و ناتوانی مسئولانشان در جلوگیری از ادامه این روند بوده است و شاید تا مدت‌ها نیز در این شوک باقی بمانید. امروز سرزمین آرزو‌های سلبریتی‌ها غرق در تخریب و نابودی است و کاری هم از دست کسی بر نمی‌آید. باید از سلبریتی‌ها پرسید: الان کجائید، دقیقا بگویید کجایید تا ببینیمتان.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها