کد خبر: ۴۹۰۵۳۱
زمان انتشار: ۱۴:۰۱     ۱۹ مرداد ۱۴۰۰
طبق آخرین آمار جهانی در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای بیش از ۵۶۹ هزار نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۲۰۴ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر رسید.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۰۴ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۵۰۹ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۳۰۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۸۳ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۸۹۱ نفر بهبودیافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۰۲ هزار و ۳۷۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۶ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۴۸۰ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۳۳ هزار و ۷۹۹ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۲۷ هزار و ۴۲۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۱ میلیون و ۹۹۸ هزار و ۱۵۸ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۲۸ هزار و ۷۱۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۲ هزار و ۴۷۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۰ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۱۴۳ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۶۳ هزار و ۷۰۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه, فرانسه، انگلیس، ترکیه و آرژانتین نیز به ترتیب با ۶ میلیون و ۴۶۹ هزار و ۹۱۰، ۶ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۹۳۳، ۶ میلیون و ۹۴ هزار و ۲۴۳، ۵ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۲۷۱ و ۵ میلیون و ۲۹ هزار و ۷۵ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای کلمبیا با ۴ میلیون و ۸۴۳ هزار و ۷ مبتلا و اسپانیا نیز با ۴ میلیون و ۶۲۷ هزار و ۷۷۰ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۳۱ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۳۸۳، ۲۹ میلیون و ۹۲۳ هزار و ۳۲۰ و ۱۸ میلیون و ۹۳۹ هزار و ۵۱ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

آخرین آمار کرونا در جهان +جدول

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها