کد خبر: ۴۹۰۶۵۴
زمان انتشار: ۱۲:۴۷     ۲۳ مرداد ۱۴۰۰
طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای ۱۵۵ هزار و ۲۹۷ نفر به ویروس کرونا در کشور آمریکا، شمار مبتلایان این کشور به ۳۷ میلیون و ۳۶۴ هزار نفر رسید.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۰۶ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۵۰۲ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۲۷۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۸۵ میلیون و ۵۷۷ هزار و ۴۱۵ نفر بهبودیافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۵۵ هزار و ۲۹۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۷ میلیون و ۳۶۴ هزار و ۷۰۰ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۳۷ هزار و ۱۶۱ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۰ هزار و ۷۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۲ میلیون و ۱۵۵ هزار و ۸۲۷ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۳۰ هزار و ۷۶۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳۳ هزار و ۹۳۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۰ میلیون و ۳۱۹ هزار مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۶۷ هزار و ۹۱۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه, فرانسه، انگلیس، ترکیه و آرژانتین نیز به ترتیب با ۶ میلیون و ۵۵۷ هزار و ۶۸، ۶ میلیون و ۴۲۵ هزار و ۴۳۶، ۶ میلیون و ۲۱۱ هزار و ۸۶۸، ۶ میلیون و ۳۹ هزار و ۸۵۷ و ۵ میلیون و ۷۴ هزار و ۷۲۵ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای کلمبیا با ۴ میلیون و ۸۶۰ هزار و ۶۲۲ مبتلا و اسپانیا نیز با ۴ میلیون و ۶۹۳ هزار و ۵۴۰ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۳۱ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۵۰۷، ۳۰ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۹۲ و ۱۹ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۹۱۷ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها