کد خبر: ۴۹۴۴۷۳
زمان انتشار: ۱۴:۳۰     ۲۷ مهر ۱۴۰۰
سی‌و‌پنجمین‌کنفرانس‌بین‌المللی‌وحدت‌اسلامی:
رئیس جمهور با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی برای امت اسلامی خدمات عملی زیادی انجام داد گفت: اقدامات عملی حاج قاسم سلیمانی و علمی آیت‌الله تسخیری برای دفع شبهات در امت اسلامی بسیار اثربخش بود.

به گزارش پایگاه 598، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در آئین افتتاح سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی برای امت اسلامی خدمات عملی زیادی انجام داد. اقدامات عملی حاج قاسم و علمی آیت‌الله تسخیری برای دفع شبهات در امت اسلامی بسیار اثربخش بود. آنها امروز در بین ما نیستند لکن حرکت آن‌ها ماندگار و تقریبی است و زحماتشان را ارج می‌نهیم.

رئیس جمهور بیان کرد: محور وحدت وجود طیبه پیامبر اکرم است و رمز وحدت توجه به سیره عملی آنهاست و این موضوع جامعه اسلامی را به سمت اتحاد و ائتلاف هدایت می‌کند.

دکتر رئیسی با بیان اینکه باید امت اسلامی با هم متحد باشند تاکید کرد: یک زمان اتحاد با نگرش به درون امت اسلامی است که سخن از توصیه‌هاست تا کاری، سخنی یا بیانی بر خلاف وحدت گفته و شنیده نشود. یک وقت با نگرش به هدف امت اسلامی است.

آیت الله رئیسی گفت: نظام سلطه به دنبال آن است که نگذارد امت اسلامی شکل گرفته و حرکت و پویایی داشته باشد و به همین خاطر خدایی شدن زندگی او را هم نمی‌تواند ببینید و تنها درصدد است سلطه خود را بر جوامع اسلامی حاکم کند.

دکتر رئیسی افزود: بعد از تک قطبی شدن و فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی، نظام سلطه، تنها قدرت بزرگ در مقابل خود را اسلام می‌دید لذا تمام تلاش خود را به کار گرفت تا قدرت اسلام را از اصل بیاندازد لذا با پرداخت پول و امکانات به گروه‌های افراطی و تروریستی، شبهه‌افکنی با استفاده از رسانه‌ها و به کار گماردن دولت‌های سست عنصر و حکمرانانی که در کشور‌های خود به دنبال ایجاد منافع آن‌ها باشند سعی در ضربه‌زدن به امت اسلامی داشته و دارند.

رئیس جمهور گفت: از دیگر شگرد‌های نظام سلطه در امت اسلامی اهانت به مقدسات مسلمانان است و همواره در تلاش هستند تا کشور‌های امت اسلامی را از هم جدا کنند و در این راستا بهره‌گیری از دانشمندان مسلمان را نیز در دستور کار خود را دارند.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه نظام سلطه تمام تلاش خود را به کار گرفت تا مؤلفه‌های قدرت در امت اسلامی را دچار خدشه کند، گفت: آن‌ها برای ضربه به امت اسلامی از پول، قدرت رسانه، علم و فناوری و توطئه و فتنه استفاده کردند.

دکتر رئیسی با بیان اینکه امروز فرصت‌ها و ضرورت‌هایی برای نظام اسلامی وجود دارد، عنوان کرد: جمعیت دو میلیارد نفری مسلمان جهان یکی از فرصت‌های امت اسلامی است خصوصاً وجود جوانان که امروزه گرایش‌شان به دین و معنویت بیش از گذشته شده است و توجهاتشان به سمت آموخته‌های حضرت رسول اکرم و امام جعفر صادق (ع) معطوف شده است.

رئیس جمهور با اشاره به وضعیت کنونی کشور‌های مغرب زمین عنوان کرد: فرهنگ غربی و نظامات آن‌ها در طول قرن‌ها و سال‌های گذشته با شکست مواجه شده و امروزه دیگر جایگاهی نزد جوانان ما ندارند.

آیت الله رئیسی تأکید کرد: اگر در گذشته جوانی آرزو می‌کرد در جریان زندگی غربی باشد امروزه احساس می‌کند باید روی پای خود بایستد امروزه به برکت خون شهیدان و توصیه بزرگان شرایط در کشور‌های اسلامی تغییر کرده و بیداری اسلامی به برکت خون شهدا ایجاد شده است.

دکتر رئیسی یادآور شد: امروزه خون شهیدان از مردم و امت اسلامی جهل‌زدایی کرده و آن‌ها را بیدار کرده است و این بیداری مسئله مهمی است که در این نشست با برکت باید مورد توجه قرار گیرد و برای آن برنامه داشته باشیم و برایش ارزش قائل شویم.

رئیس جمهور با بیان اینکه متأسفانه برخی داعش را در زمان ظهور آن درست درک نکردند، افزود: با همه این اوصاف رهبر معظم انقلاب در همان زمان اعلام کرد جنس کار داعشی‌ها، از جنس کار صهیونیست‌هاست چرا که مسلمانان نمی‌توانند خونی به ناحق ریخته و به کودکان، جوانان، زنان و مردان بیگناه رحم نکنند و بعد‌ها معلوم شد که آن‌ها ریشه آمریکایی و صهیونیستی دارند و وزیر خارجه آمریکا در رقابت‌های انتخاباتی اعلام کرد که داعش را آن‌ها تشکیل داده‌اند.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه فهم انحراف و توطئه مهم است، گفت: روشنگری علمای اسلام موجب مصونیت‌بخشی به جوانان در جوامع اسلامی می‌شود، آقایان امروزه نقش شما در امت اسلامی بسیار تأثیرگذار و اثربخش است.

دکتر رئیسی عنوان کرد: از سوی دیگر گسترش همکاری‌های علمی، فرهنگی و رسانه‌ای بین کشور‌های اسلامی نیز از اهمیت خاصی برخوردار است.

رئیس جمهور تأکید کرد: تقویت اندیشه تقریبی محوری است که باید مورد توجه همه کشور‌های اسلامی قرار بگیرد و همچنین در متن نگه داشتن مسئله فلسطین و جلوگیری از به حاشیه راندن آن هم از اهمیت خاصی برخوردار است.

آیت الله رئیسی یادآور شد: ایران به عنوان مهد آزادگان جهان همواره آمادگی دارد جهاد دوستی، همیاری و هم‌گرایی را با قدرت دنبال کند و نسبت به تنازعات و اختلافات در جهان به عنوان ملجأیی برای رفع تنازعات و ایجاد صلح، توسعه اقتصادی، فرهنگی، و اجتماعی اقدامات لازم را داشته باشد.

دکتر رئیسی با بیان اینکه دست همه کسانی که دغدغه دین و امت اسلامی دارند را برای همکاری می‌فشاریم، گفت: دنبال این هستیم در دنیای اسلام فقر، تروریسم، ناامنی و بی‌ثباتی نداشته باشیم، همچنین ما دنبال برقراری ثبات در کشور‌های اسلامی هستیم.

رئیس جمهور عنوان کرد: ما راهبرد اساسی در امت اسلامی را وحدت می‌دانیم در صورتی که راهبرد دشمن، ایجاد تفرقه است هرکس در جهان اسلام بخواهد یا نخواهد، بداند یا نداند کلمه‌ای، اقدامی و یا حرکتی در جهت وحدت‌شکنی انجام دهد، در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.

آیت الله رئیسی در پایان گفت: همگان باید خود را موظف بدانیم وحدت را پاس داشته و برای اتحاد امت اسلامی تلاش کنیم. از حضور جمع حاضر مسرور شدم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها