کد خبر: ۴۹۴۸۹۳
زمان انتشار: ۱۳:۴۲     ۰۳ آبان ۱۴۰۰
نجفی گفت: یارانه نقدی سبب افزایش نقدینگی شده و هیچ تاثیری نیز در جامعه ندارد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از باشگاه خبرنگاران، آرش نجفی رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران اظهار کرد: ما در استخراج و اکتشاف در حوزه نفت کمبود بودجه داریم. فرآیند غلط سرمایه گذاری در خارج و داخل باعث شده ما حالت تداخل در بحث استخراج داشته باشیم. اگر شرکای مورد نیاز برای صادرات را پیدا نکنیم، مشکلات اقتصادی پیدا خواهیم کرد.

نجفی ادامه داد: عدم توجه کافی به بهینه سازی انرژی یکی از مشکلاتی است که می‌تواند ما را به توسعه اقتصادی نرساند.

او درباره صنعت برق اظهار کرد: بیش از ۵۰ درصد از بخش نیروگاهی ما دست بخش خصوصی است. در حالی این موضوع را رعایت کردیم که به سمت کاهش تولید نیرو رفتیم. ما در حوزه نیروگاهی با این روند فرتوت خواهیم شد و، چون سرمایه گذاری درستی نداریم در این حوزه ناتوان خواهیم شد.

رئیس کمیسیون انرژی بیان کرد: راه حل‌هایی که بخش خصوصی برای برون رفت از مشکلات حوزه نفت و برق داشته اند از این قرار است که؛ در بحث رگولاتوری در صنعت برق و نفت با شورای رقابت همکاری کردیم که تا رفتن به مجلس پیش رفت، اما وزیر نیرو این طرح را برگرداند. جای تعجب دارد، طرحی که ۴ سال برای آن تلاش شده است به همین راحتی بازگردانده می‌شود.

او افزود: اگر وزیر روی این لایحه نظری دارند باید جلسه‌ای بگذارند و اگر قرار است ما آن را تغییر دهیم روند درستی را جلو ببریم.

یارانه نقدی به جای مردم به حوزه وزارت نیرو پرداخت شود

نجفی درباره طرح یارانه ادامه داد: عددی حدود ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار را خرد کردند و در جامعه تقسیم می‌کردند و این کار باعث شد نقدینگی افزایش پیدا کند. این مبلغ ۱۱ سال است از طرف دولت تامین می‌شود، اما در واقع این عدد به دولت تحمیل می‌شود و هیچ تاثیری نیز در جامعه ندارد.

او ادامه داد: ما پیشنهاد می‌کنیم که عدد ۴۵ هزار تومان را حذف کنند که مبلغ زیادی از دولت کسر می‌کند، در حوزه وزارت نیرو پرداخت کنند تا بتوان در تمامی حوزه‌ها پیشرفت کرد. این  یارانه باعث تورم در جامعه شده و هیچ چیزی تغییر نکرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها