کد خبر: ۴۹۵۳۶۸
زمان انتشار: ۰۹:۱۵     ۱۱ آبان ۱۴۰۰
در دیدار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور؛
بی رغبتی زنان در فرزندآوری یک آسیب است، در فرهنگ خانواده محور، باید جامعه بانوان در خصوص افزایش فرزند آوری اقناع شوند تا با تکثر اولاد آینده کشور اسلامی تضمین شود.

به گزارش سرویس دین و اندیشه پایگاه 598، حضرت آیت‌الله علوی گرگانی،  شامگاه دوشنبه در دیدار با انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور که در دفتر معظم له برگزار شد، با اشاره به اهمیت و نقش بانوان در آِینده کشور اظهار داشتند: زمانی که زنان جامعه‌، متدین وپاک و دیندار باشند فرزندانی پاک و متدین تربیت خواهند کرد که نیازهای مختلف علمی، نظامی، امنیتی، اجتماعی و اقتصادی را رفع خواهند کرد.

معظم له با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین(ع) بیان کردند: حیا برای همه انسان ها خوب و مطلوب است اما داشتن حیا در بین زنان بهتر و شایسته تر است.

ایشان عنوان کردند: سیاست فرزند کمتر زندگی بهتر اشتباه  بود، در منطق اسلام نسبت به مساله فرزندآوری تاکید شده و در این بین توصیه بسیاری برای حفظ منزلت و کرامت کودکان به ویژه دختران و بانوان شده است، فرزندآوری و افزایش جمعیت موضوع مهمی است که باید جوانی جمعیت را حفظ کنیم تا جامعه اسلامی پویا و بالنده باشد.

ایشان با هشدار نسبت به تحدید جمعیتی کشور، گفتند: برخی بهانه ها برای جلوگیری از فرزندآوری حرف های نادرستی است و باید این مباحث تبیین و روشنگری شود، امید داریم در آینده شاهد افزایش فرزندآوری در جامعه باشیم و نیازهای آتی کشور به صورت کامل حل شود.

حضرت آیت الله علوی گرگانی ادامه دادند: رفع مشکلات و رسیدگی بیشتر به دغدغه‌ها و مطالبات بانوان باید در دستور کار مسئولان قرار بگیرد، ازدواج یکی از ارکان مهم برای ساختن جامعه سالم است و مسئولان کشور باید با برنامه ریزی‌های مناسب، تامین مسکن و اشتغال جوانان زمینه‌های ازدواج آنان را فراهم کنند.

معظم‌له با بیان اینکه برخورد و رفتار دوران جاهلی با زنان و دختران بسیار ناشایست بود، تصریح کردند:  در برخی ادوار مانند دوران فرعون پسران و در برخی ادوار مانند قبل از بعثت پیامبر نیز دختران را می کشتند.

ایشان خاطرنشان کردند: بی رغبتی زنان در فرزند آوری یک آسیب است، در فرهنگ خانواده محور، باید جامعه بانوان در خصوص افزایش فرزند آوری اقناع شوند تا با تکثر اولاد آینده کشور اسلامی تضمین شود.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها