کد خبر: ۴۹۷۱۲۰
زمان انتشار: ۱۲:۳۰     ۰۹ آذر ۱۴۰۰
طرح تعویض کاغذ باطله با لوازم‌التحریر با استقبال مردم اردبیل مواجه شده است طوری که می‌توان مدعی شد که این طرح به‌نوعی فرهنگ‌ساز شده است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا، مجری طرح تعویض کاغذ باطله با لوازم‌التحریر اظهار کرد: پاییز سال ۹۸ این طرح را با برگزاری نمایشگاه خیابانی آغاز کردیم و امروز بعد از حدود ۲ سال مردم با این طرح آشنا شده‌اند و هر روز مردم از اقشار مختلف کاغذ باطله آورده و با لوازم‌التحریر و کتاب تعویض می‌کنند.

بهرام شاهدوست با بیان اینکه حامی اصلی این طرح علی حسن‌زاده دبیر قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت فاطمه الزهرا (س) اردبیل است که اگر حمایت‌های وی نبود، سنگ‌اندازی‌های پیشروی این طرح خیلی بیشتر می‌شد، تصریح کرد: استقبال بی‌نظیر مردم سبب شده است که همچنان این طرح را در نمایشگاه کتاب ادامه دهیم.

وی اضافه کرد: در قبال کتاب‌ها و کاغذ باطله اهدا شده اعتبار به مردم می‌دهیم که می‌توانند به‌اندازه همان اعتبار از نمایشگاه کتاب یا لوازم‌التحریر بخرند.
به گفته شاهدوست، درصورتی‌که کتاب‌های داده شده مردم قابل‌استفاده باشد، آن را به افراد نیازمند اهدا می‌کنند تا بتوانند از آنها استفاده کنند.

شاهدوست با بیان اینکه نمایشگاه خیابانی کتاب با حضور تمام ناشرین استانی و تعدادی ناشرین کشوری به مدت ۱۰ روز با شعار «کاغذ زباله نیست» شروع به فعالیت کرد، افزود: دلیل برگزاری نمایشگاه این بود که دیگر بزرگ‌ترین اتفاق فرهنگی استان یعنی نمایشگاه کتاب برگزار نشد.

وی اضافه کرد: سال ۹۸ حدود ۲ هزار جلد و سال ۹۹ حدود ۳ هزار جلد کتاب به مردم مناطق محرم و افراد علاقه‌مند و نیازمند اهدا کردیم و در سال جاری هم حدود ۶ هزار جلد کتاب اهدا کرده‌ایم و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

به گفته شاهدوست، کتاب‌ها بیشتر به روستاها، محلات (طرح محله محوری)، کانون‌های مساجد، مدارس مناطق محروم و هیئت‌های مذهبی اهدا می‌شوند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها