کد خبر: ۴۹۷۷۶۳
زمان انتشار: ۰۹:۲۹     ۲۳ آذر ۱۴۰۰
یوفا غرق در سیل پیام‌های پر از طعنه و تمسخرآمیز!
برگزاری مجدد قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به خاطر یک اشتباه، یوفا را با یک رسوایی کم‌سابقه مواجه کرد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، در سناریویی کمتر دیده شده در دنیای فوتبال به خصوص در بالاترین سطح آن در قاره اروپا، روز گذشته (دوشنبه) قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا در فصل 22-2021 دو بار انجام شد.

قرعه‌کشی در نوبت نخست با دو اشتباه فنی همراه شد؛ اشتباه اول روبه‌رو شدن تیم‌های منچستریونایتد از سید اول و ویارئال اسپانیا از سید دوم آن هم در حالی که آنها مطابق مقررات قرعه‌کشی این مرحله نمی‌بایست برابر هم قرار می‌گرفتند چرا که در مرحله گروهی، همگروه بودند. دومین اشتباه برگردانده نشدن گوی تیم منچستریونایتد به گلدان تیم‌های سید اولی بود. این اشتباهات فاحش با اعتراض باشگاه‌های اروپایی که قرعه سخت نصیب‌شان شده بود (از جمله اتلتیکومادریدی که با بایرن مونیخ باید پیکار می‌کرد) همراه بود و خیلی طول نکشید که اتحادیه فوتبال اروپا اعلام کرد قرعه‌کشی دوباره انجام می‌شود. قرعه‌کشی دوم پس از سه ساعت برگزار شد و این بار نتیجه آن خیلی متفاوت از نوبت اول بود.

به عنوان مثال رئال مادریدی که در نوبت اول از رویارویی با بنفیکا خوشحال بود، در دومین قرعه‌کشی برابر شاید قویترین تیم سید دومی، یعنی پاری‌سن‌ژرمن قرار گرفت. همچنین لیورپولی که در قرعه‌کشی اول از رویارویی با سالزبورگ اتریش راضی به نظر می‌رسد، در قرعه‌کشی مجدد با حریفی سرسخت‌تری مانند اینتر مواجه شد. حتی تیم‌های منچستریونایتد و اتلتیکومادرید که بیش از همه از اشتباه رخ داده در نوبت اول قرعه‌کشی ناراضی بودند هم در قرعه‌کشی مجدد چندان خوش‌شانس نبودند و با یکدیگر روبه‌رو شدند.

با این حال نه فقط این تیم‌ها بلکه تقریباً همه تیم‌‌های حاضر در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، به نوعی به اشتباه عجیب یوفا در انجام قرعه‌کشی و تکرار آن واکنش‌هایی نشان دادند که بعضاً طنز‌آلود، همراه با طعنه و تمسخر‌آمیز بود. این اتفاق اما بیشتر از همه بهانه‌ای برای کاربران همیشه فعال در شبکه‌های اجتماعی داد تا اتفاقات رخ داده را به سخره بگیرند و یوفا را دست بیندازند.

با توجه به تغییر حریفش از بنفیکا به پاری‌سن‌‌ژرمن، رئال مادرید یکی از تیم‌هایی بود که انتظار می‌رفت نسبت به این جنجال موضع‌گیری کند. امیلیانو بوتراگوئنیو، مدیر روابط سازمانی باشگاه رئال مادرید در این خصوص گفت:«نتیجه قرعه‌کشی (مجدد) برای ما نوعی بدشانسی، غافلگیر کننده و تأُسف‌آور بود، ضمن اینکه درک آن هم بسیار سخت است آن هم در شرایطی که میلیون‌ها هوادار در سراسر دنیا در حال تماشای قرعه‌کشی بودند. با این حال ما با اشتیاق تمام و آگاه از اهمیت این تورنمنت برای باشگاه‌‌مان و برای هواداران‌مان به رقابت‌مان ادامه خواهیم داد و امیدواریم که در قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی نیز حضور داشته باشیم.

باشگاه‌های یوونتوس و اینتر ایتالیا هم در صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی به جنجال قرعه‌کشی واکنش نشان دادند. در حالی که یووه به گذاشتن یک ایموجی تعجب در واکنش به خبر تکرار قرعه‌کشی بسنده کرده، نراتزوری با دیده طعنه‌آمیزتری به قضیه نگاه انداخته است. این باشگاه در پیامی در صفحه‌اش در شبکه‌های اجتماعی با اشاره به قرعه اولش که که رویارویی با آژاکس آمستردام بود، نوشته است:«یک عدد راهنمای سفر به آمستردام به فروش می‌رسد. فرصت را از دست ندهید.»

واکنش‌ها به جنجال قرعه‌کشی مجدد لیگ قهرمانان اروپا + عکس

باشگاه رئال مادرید نیز در صفحه توئیترش واکنشی مشابه داشته و با بازنشر توئیت قبلی خود در واکنش به نتیجه قرعه‌کشی اول- که در آن نوشته شده بود به لیسبون برمی‌گردیم -  جلوی پرچم پرتغال (اشاره به رویارویی با بنفیکای پرتغال) ضربدر قرمز زده و پایین آن کنار پرچم فرانسه (اشاره به مصاف با پاری‌سن‌ژرمن) تیک سبز گذاشت و نوشته است: برنامه عوض شد.

حتی باشگاه چلسی که تنها تیمی بود که قرعه اول و دومش تغییر نکرد هم به این جنجال واکنش نشان داده است. تیم آبی‌پوش لندن پس از قرعه‌کشی اول در صفحه توئیترش کلیپی از صحنه مصاف قبلی خود با نماینده فرانسه را منتشر کرده و نوشته بود:«خاطراتی از بازی مقابل لیل در لیگ قهرمانان اروپا!». این باشگاه پس از قرعه‌کشی دوم با یک ایموجی خنده همراه با شرمساری، نوشت:«باز هم آن خاطرات شیرین».

برونو فرناندس هافبک پرتغالی تیم فوتبال منچستریونایتد هم به نوعی یوفا را دست انداخته و در صفحه توئیتر خود در واکنش به توئیت باشگاه منچستریونایتد درباره نتیجه قرعه‌کشی دوم که به رویارویی با اتلتیکومادرید اشاره داشته، در پیامی که ایموجی قهقهه هم همراهش آمده نوشته است:« برگزاری قرعه‌کشی سوم چه ساعتی انجام می‌شود؟».

یکی از جالب‌ترین واکنش‌ها اما از سوی باشگاه ویارئال اسپانیا صورت گرفته است. این باشگاه به شیوه‌ای طنز‌آمیز به رضایت خود از تغییر قرعه‌اش از منچسترسیتی به یوونتوس اعتراف کرده و این موضوع را با تشبیه خودش به یک عروس گریزان از دست داماد در حال تعقیب (منچسترسیتی) و فرار به کمک فردی دیگر (یوونتوس) به  تصویر کشیده است.

در این میان اما برای برخی هم تکرار قرعه‌کشی نه تنها تعجب‌آور نبوده بلکه آن را منطقی دانسته‌اند. یورگن کلوپ سرمربی آلمانی تیم فوتبال لیورپول با وجود سخت‌تر شدن قرعه‌ تیمش (از سالزبورگ به اینتر) به یوفا برای تکرار قرعه‌کشی حق داد و در یک نشست خبری گفت:« قطعاً تصمیم یوفا عادلانه بود. من به صورت زنده قرعه‌کشی را تماشا می‌کردم و با خودم گفتم اینطوری که درست نیست. بدون شک، قرعه‌کشی باید از اول انجام می‌شد.»

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی هم که تیمش حالا به جای ویارئال باید با اسپورتینگ لیسبون بازی کند، گفت:«تکرار قرعه‌کشی به نظرمن عادلانه بود. یک اشتباه رخ داد اما گاهی اوقات چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد. همیشه این اشتباهات از سوی بازیکنان و مربیان نیست بلکه یوفا هم ممکن است اشتباه کند. ما منتظر آغاز بازی‌ها هستیم. همانطور که گفتم من با تکرار قرعه‌کشی موافق بودم و فکر می‌کنم که این کار منطقی بود. اینجا همه رقبا سخت هستند. بعضی‌ها می‌گویند فلان تیم از دیگری آسان‌تر است اما اینجا همه تیم‌ها سرسخت هستند.»

تکرار قرعه‌کشی برای یک نفر شرایط خاصی را رقم زد؛ سرخیو راموس. ستاره خط دفاعی رئال مادرید بعد از دیدن قرعه‌کشی اول خودش را برای سفر به انگلیس آماده کرده بود اما حالا او باید به خانه تیم سابقش رئال مادرید برود، چیزی که خودش اعتراف کرد دوست نداشت رخ دهد. با این حال راموس تأکید کرد ذره‌ای در کمک به پاری‌سن‌ژرمن برای شکست دادن تیم سابقش کم‌ نخواهد گذاشت.

راموس که تابستان امسال پس از 16سال حضور در رئال مادرید به PSG‌ پیوست، گفت: من تا پای جان برای پاری‌سن‌ژرمن مقابل رئال مادرید خواهم جنگید. من دوست داشتم که در این مرحله با تیمی دیگر روبه‌رو شویم. خودتان عشق و علاقه‌ای که من نسبت به رئال مادرید دارم را می‌دانید اما من الان باید برای PSG بجنگم و تمام تلاشم را هم برای موفقیت این تیم انجام خواهم داد. به هر حال این تیمی است که روی من حساب کرده و به من اعتماد نشان داده است. پس تا پای جای برایش می‌جنگم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها