کد خبر: ۴۹۹۵۰۳
زمان انتشار: ۱۱:۴۳     ۲۲ دی ۱۴۰۰

به گزارش پایگاه 598، به نقل از خبرآنلاین: روابط عمومی شبکه پنج به سخنان هومن حاجی‌عبداللهی درباره «مالکیت فکری و معنوی» شخصیت عروسکی «پنگول» واکنش نشان داد.

هومن حاجی‌عبداللهی به تازگی در یک مصاحبه تصویری اینترنتی که متن آن در خبرآنلاین بازنشر شده است، درباره مالکیت فکری و معنوی شخصیت عروسکی «پنگول» گفته است: «نمی‌دانم چرا این اتفاق افتاده و من دیگر صدای پنگول را در نمی‌آورم این موضوع بسیار تلخ است. حتی الان هم گاهی اوقات موقع صحبت کردن با دخترم از همان لفظ‌ها استفاده می‌کنم. پنگول هنوز هم در خانه ما هست. به هر حال مالکیت فکری و معنوی این شخصیت برای من و امیررضا کاوه، تهیه‌کننده «رنگین کمان» بود.»

در واکنش به سخنان هومن حاجی‌عبداللهی روابط عمومی شبکه پنج، جوابیه‌ای در اختیار خبرآنلاین قرار داده است. در این جوابیه آمده است:‌ «به آگاهی مردم شریف ایران، اهالی رسانه، مخاطبان و همراهان گرامی شبکه پنج سیما می رساند مالکیت حقوقی، فکری و معنوی تمامی شخصیت های تلویزیونی، کارتونی، علامت ها، نام، نشان، لوگو و... برنامه های شبکه پنج سیما به سازمان صدا و سیما تعلق دارد و طرف قرارداد اعم از تهیه کننده و مجری طرح و ... حق ثبت و استفاده از آن را به عنوان علامت یا نام تجاری و دامنه ندارد.

علیرغم تعهدات فوق ، متاسفانه صدا پیشه با همراهی فردی دیگر طی رفتاری سرقت‌گونه، نسبت به ثبت و تصاحب شخصیت عروسک پنگول اقدام کردند که با کنش دقیق معاونت حقوقی و مجلس رسانه ملی از تضییع حقوق عامه جلوگیری به عمل آمد.

لازم به ذکر است شبکه پنج در مقطع فوق با هدف آبروداری و حفظ شأن این افراد از شکایت صرف نظر کرد اما تاکید می شود در صورت تکرار ادعاهای بی‌اساس و پافشاری بر خطای پیشین، قطعا پیگیری‌های جدی تری در دستور کار قرار خواهد گرفت.»

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها