کد خبر: ۴۹۹۷۰۰
زمان انتشار: ۱۳:۰۸     ۲۶ دی ۱۴۰۰
رییس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی قیمت گوشت گوسفندی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه 598، علی اصغر ملکی با اشاره به کاهش قیمت گوشت گوسفندی، گفت: با توقف صادرات دام و همچنین عرضه گوشت تنظیم بازاری سازمان پشتیبانی امور دام،  بازار گوشت قرمز آرام و تا حدودی قیمت‌ها کنترل و روند افزایش قیمت‌ متوقف شده است.

وی با اشاره به نرخ گوشت تنظیم بازار، گفت: گوشت گوسفندی کیلویی ۱۱۷ هزار تومان و مخلوط گوشت گوساله کیلویی ۱۳۵ هزار تومان بدون استخوان به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود. خریداران می‌تواند گوشت تنظیم‌ بازاری را در مغازه‌های منتخب که با بنر مشخص شده‌اند خریداری کنند، همچنین گوشت تنظیم بازاری در میادین میوه و تره‌بار عرضه می‌شود.

رییس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی با اشاره به نرخ گوشت در بازار آزاد، گفت: نرخ گوشت در بازار آزاد نسبت به هفته گذشته کاهشی بود. گوشت شیشک از کیلویی ۱۲۸ تا ۱۳۲ هزار تومان در میادین عرضه  موجود است  و  مغازه‌دار با احتساب سود ۱۰ تا ۱۲ درصد آن را به مشتریان عرضه می‌کنند. شاید مصرف‌کننده فرق چندانی بین گوشت ۱۲۸ هزار تومانی با ۱۳۲ هزار تومانی نبیند اما کیفیت آنها متفاوت است و افرادی که در این صنف فعالیت می‌کنند به‌خوبی متوجه تفاوت آنها می‌شوند.

این فعال اقتصادی در ادامه گفت: تجربه نشان داده است که مردم نیازهای سبد پروتئینی خود را در ابتدای ماه خریداری می‌کنند و هر چه به روزهای پایانی ماه نزدیک‌تر می‌شویم میزان خرید کاهش پیدا می‌کند و این احتمال وجود دارد که با آغاز ماه بهمن بازار متهلب‌تر شود و قیمت‌ها بالا برود.

ملکی با بیان اینکه بارندگی در استان‌های غربی باعث تشکیل نشدن میادین دام شده است، گفت: اختلال در ترابری و حمل و نقل باعث افزایش قیمت‌ها خواهد شد اما هم اکنون بارندگی باعث نشده است که مشکلی برای تهیه گوشت داشته باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ماه‌های پایانی سال شاهد افزایش نرخ گوشت خواهیم بود؟ گفت: تقاضا برای خرید گوشت قرمز در روزهای پایانی سال افزایش پیدا می‌کند از این‌رو همواره در این مقطع از سال قیمت‌ها چند درصدی بالاتر می‌روند. دولت برای تنظیم بازار شب عید عرضه هوشمند محصولات را در دستورکار خود قرار داده است که اگر این برنامه درست دنبال شود شاید مردم بتوانند نیاز خود را با نرخ مناسب تهیه و تامین کنند.

 این فعال صنفی در پاسخ به این پرسش که آیا میزان مصرف گوشت گوسفندی در بین مردم کاهش پیدا کرده است، گفت: با افزایش هزینه‌ها و کاهش قدرت خرید، مصرف سرانه گوشت قرمز نسبت به سال‌های گذشته کاهش پیدا کرده است اگر یک خانواده‌ در سال‌ گذشته ماهیانه ۲ کیلو گوشت مصرف می‌کرد خرید خود را کاهش داده به ماهی یک کیلو رسانده است.

منبع: ایلنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها