کد خبر: ۵۰۱۹۳۷
زمان انتشار: ۱۰:۴۵     ۰۲ اسفند ۱۴۰۰
منابع خبری از آزمایش مثبت کرونای « الیزابت دوم »ملکه انگلیس خبر دادند.

به گزارش پایگاه 598، منابع خبری بعد از ظهر یکشنبه به وقت تهران از ابتلای ملکه انگلیس به کرونا خبر دادند.

شبکه خبری «راشاتودی» به نقل از کاخ باکینگهام اعلام کرد که آزمایش کرونای «الیزابت دوم» ملکه انگلیس مثبت اعلام شده است.کاخ باکینگهام اعلام کرده که آزمایش کووید-۱۹ ملکه الیزابت دوم مثبت بوده و او علائم خفیفی دارد و به وظایف خود ادامه خواهد داد.

چندی قبل کاخ باکینگهام اعلام کرده بود که ملکه انگلیس حضور از قبل برنامه‌ریزی‌شده برای شرکت در اجلاس تغییرات اقلیمی سازمان ملل را به دلیل توصیه پزشکان لغو کرد. ملکه انگلیس ۹۵ ساله تصمیم گرفت که به شهر «گلاسکو» برای شرکت در اجلاس تغییرات اقلیمی سفر نکند، اقدامی که امیدهای دولت محافظه کار انگلیس را که میزبان این مراسم است، از بین برد.

ملکه انگلیس پس از لغو سفر برنامه ریزی شده به ایرلند شمالی، آزمایشات پزشکی را انجام داد و کاخ باکینگهام سپس اعلام کرد که او به توصیه پزشکان استراحت چند روزه را با اکراه پذیرفت.

این در حالی است که وزیر خارجه انگلیس نیز در هفته‌های گذشته به کرونا مبتلا شد.«لیز تراس» وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد که آزمایش کرونای وی مثبت اعلام شده است. وی در توییتی نوشت‌ که خوشبختامه سه دز واکسن زده و از خانه در حالت قرنطینه به کار خود ادامه می‌دهد.

«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس که خود قبلا به کرونا مبتلا شده بود مصر است که با توجه به واکسیناسیون گسترده در این کشور، نیازی به اعمال محدودیت‌های جدید نیست و سویه جدید اُمیکرون نیز نسبت به سایر سویه‌های این ویروس علائم ملایم‌تری دارد. نخست‌وزیر انگلیس در زمان ابتلا به کرونا تاکید کرده بود که رهبری دولت را از طریق ویدئو کنفرانس ادامه خواهد داد. او گفت که با همدیگر با این ویروس مبارزه خواهیم کرد.

چندی قبل دربارهای اسپانیا و دانمارک در بیانیه‌‌هایی جداگانه اعلام کردند که آزمایش کرونای پادشاه اسپانیا و ملکه دانمارک مثبت بوده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها