کد خبر: ۵۰۲۱۹۳
زمان انتشار: ۰۹:۲۰     ۰۵ اسفند ۱۴۰۰
دولت فرانسه از تمام اتباع و شهروندان خود در اوکراین خواست، بلافاصله و بدون هیچ تأخیری، این کشور را ترک کنند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، اقدام روسیه در اعزام نیروی نظامی به دو منطقه دونتسک و لوهانسک که از اوکراین اعلام جدایی کرده‌اند، فرانسه را نگران اتباع خود در اوکراین کرد.

وبگاه «لو پاریزیَن» گزارش داد، دولت فرانسه بامداد پنجشنبه از تمام اتباع و شهروندان خود در اوکراین خواست، بلافاصله و بدون هیچ تأخیری، این کشور را ترک کنند.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در شرایط تنش جدی ناشی از تمرکز نیروهای روسیه در مرزهای اوکراین و همچنین به رسمیت شناختن دو منطقه جدایی‌طلب از سوی روسیه و اعمال وضعیت فوق‌العاده از سوی اوکراین، شهروندان فرانسوی که در اوکراین هستند باید بدون تأخیر کشور را ترک کنند».

شامگاه دوشنبه بود که رئیس‌جمهور روسیه طی بیانیه جدایی مناطق دونتسک و لوهانسک از اوکراین را به رسمیت شناخت. پوتین سپس به ارتش روسیه دستور داد برای برقراری صلح، وارد مناطق دونتسک و لوهانسک، در شرق اوکراین شود.

روز چهارشنبه نیز همزمان با تصمیم شورای امنیت ملی اوکراین برای اعلام وضعیت اضطرار ملی در سراسر این کشور، پارلمان اوکراین نیز پیش‌نویس قانونی را تصویب کرد که به شهروندان این کشور اجازه حمل سلاح گرم می‌دهد.

«ولودیمر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین نیز بامداد پنجشنبه با بیان اینکه مسکو حمله به کشورش را تصویب کرده، گفت تلاش کرده با همتای روس خود تماس بگیرد اما پاسخی دریافت نکرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها