کد خبر: ۵۰۲۳۲۱
زمان انتشار: ۰۹:۲۹     ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

به گزارش پایگاه 598، در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شد که محققان مجموعه دارویی برکت موفق شده‌اند واکسن جدیدی تولید کنند که مشخصاً می‌تواند در برابر سویه اُمیکرون بازدارندگی موفق و سطح بالایی داشته باشد. چندی پیش هم شرکت مدرنا در بیانیه‌ای اعلام کرده است واکسن جدید خود برای مقابله با سویه امیکرون را طی چند هفته آینده مورد آزمایش قرار خواهد داد.

به گفته مدیر اجرایی مدرنا مراحل آماده سازی واکسن جدید منطبق بر سویه جدید کرونا را به اتمام رسیده و در هفته‌های آتی مراحل آزمایش آن روی نمونه‌های انسانی انجام خواهد شد. حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در این جلسه از همه آحاد مردم، اصناف و کارمندان خواست همچنان با دقت و به طور کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت و از حضور در اجتماعات پرهیز کنند.

به گفته رئیس جمهور یکی از پرخطرترین محل‌ها برای شیوع کرونا، وسایل حمل و نقل عمومی است. مسئولان مربوطه باید پیگیر اجرای دقیق پروتکل‌ها از جمله در خطوط هوایی و رعایت مصوبه سقف ۶۰ درصدی در پروازها باشند. «چندی پیش هم احمد وحیدی وزیر کشور گفته بود که مسافران نوروزی باید دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کنند.»

منبع: خبرنگاران جوان

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها