کد خبر: ۵۰۲۸۷۶
زمان انتشار: ۱۰:۴۸     ۱۸ اسفند ۱۴۰۰
سازمان ملل اعلام کرد تاکنون بیش از دو میلیون اوکراینی مجبور به ترک خانه های خود شده اند و ۴۷۴ غیرنظامی در جنگ اوکراین کشته شده اند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایرنا: آژانس پناهندگان سازمان ملل در تازه ترین گزارش خود درباره جنگ اوکراین اعلام کرد که تا امروز بیش از دو میلیون اوکراینی از مرزهای این کشور خارج شده اند.

همچنین بر اساس گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل، تلفات غیر نظامی جنگ در اوکراین در دوره ۲۴ فوریه تا ۷ مارس به یک هزار و ۳۳۵ غیر نظامی از جمله ۴۷۴ کشته رسیده است.

به گفته استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل، وضعیت در شرق و شمال شرق اوکراین همچنان متشنج است و تیم‌های سازمان ملل و منابع مستقل خبر از درگیری‌های سنگین در ماریوپول، چوهوئیف، خارکف، ایزیوم، چرنیهف، سومی و سیویرودونتسک خبر می دهند.

وی تصریح کرد در شمال اوکراین، منابع مستقل و تیم های سازمان ملل از درگیری های خشونت آمیز در حومه کی یف، از جمله بوچا، هوستومل و ایرپین خبر می دهند و اعلام کرده اند که غیرنظامیان گرفتار در این مناطق، به تجهیزات و خدمات اولیه دسترسی ندارند.

دوجاریک تاکید کرد باید از غیر نظامیان در هر شرایطی محافظت شود.

به گزارش ایرنا، به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه دوشنبه ۲۱ فوریه (۲ اسفندماه) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد که کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت می‌شناسد و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.

پوتین بامداد پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ماه) در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.

همزمان با ادامه آتش جنگ در اوکراین، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین المللی علیه روسیه درحال افزایش است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها
پر طرفدار ترین ها