کد خبر: ۵۰۲۹۳۳
زمان انتشار: ۱۵:۲۱     ۱۸ اسفند ۱۴۰۰
سخنگوی‌ کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره تضمین‌خواهی ایران از آمریکا برای عدم‌ ترک‌ دوباره توافق در صورت بازگشت به آن، ابراز امیدواری کرد تمامی دولت‌های بعدی آمریکا، چه دموکرات وچه جمهوری‌خواه، به تاثیر «مهلک» خروج از توافق پی ببرند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از وبگاه کاخ سفید، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در یک‌ کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره تضمین‌خواهی ایران از آمریکا در مذاکرات وین مبنی بر این که آیا آمریکا می‌تواند طبق خواسته ایران تضمین بدهد پس از بازگشت به توافق هسته‌ای، دولت‌های بعدی این کشور از توافق هسته‌ای خارج نخواهد شد، گفت: اگر به چیزهایی که در چند سال اخیر رخ داده نگاه کنید، می‌بینید توافق هسته‌ای در اصل در دولت اوباما-بایدن تایید شد و پیش برده شد. وقتی رئیس جمهور قبلی، ترامپ از توافق خارج شد، شاهد تاثیر مهلکش بودیم، از جمله فقدان اشراف به برنامه‌شان[برنامه هسته‌ای ایران]؛ آن‌ها پیش‌رفت زیادی به سمت دست‌یابی به یک سلاح هسته‌ای داشته‌اند.

ساکی ادامه داد: بنابراین، امیدوار باشیم تمامی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان پی ببرند این اقدام چه اشتباهی بوده است و اگر ما به توافق بازگردیم، چیزی که به آن نزدیکیم، اگرچه همیشه جزئیات آخری وجود دارند که باید رویشان کار کنیم، پیامی که به جهان می‌فرستیم این‌ خواهد بود که این اقدام نه تنها در برگیرنده منافع جهانی است، بلکه در راستای منافع ملی آمریکاست، فارغ از این که چه کسی در کاخ سفید باشد.

به گزارش ایسنا، اظهارات سخنگوی‌کاخ سفید هم‌زمان با برگزاری دور هشتم مذاکرات وین مطرح می‌شود.

به گفته طرفین مذاکرات، پیش‌رفت‌های زیادی در روند مذاکرات انجام شده است اما برخی مسائل هنوز نیازمند تصمیم‌گیری‌های نهایی‌اند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها