کد خبر: ۵۰۳۰۶۴
زمان انتشار: ۱۴:۳۸     ۲۱ اسفند ۱۴۰۰
تیم ملی فوتبال ایران در آستانه دیدار با کره‌جنوبی پنج بازیکن اصلی خط دفاعی خود را ندارد و مشخص نیست شجاع‌ خلیل‌زاده و مجید حسینی به این دیدار برسند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران چهارم و نهم فروردین ۱۴۰۱ به ترتیب با تیم‌های ملی کره‌جنوبی و لبنان دیدار خواهد کرد که پایان‌بخش مرحله سوم مسابقات انتخابی جام جهانی خواهد بود و تکلیف چهار سهمیه اصلی آسیا برای شرکت در قطر ۲۰۲۲ را مشخص خواهد کرد. البته تا قبل از همین دیدار، تکلیف دو تیم صعود کننده از گروه A مشخص شده و ایران و کره‌جنوبی سهمیه‌های این گروه را تصاحب کردند.

با این حال، بازی این دو تیم و قدرت‌های اول آسیا، فارغ از هر چیزی، برای کادرفنی، بازیکنان و هواداران دو تیم حائز اهمیت است و به نوعی از دیدارهای حیثیتی فوتبال آسیا به شمار می‌رود. با وجود اهمیت این دیدار، دراگان اسکوچیچ با یک سردرد عجیب در زمینه سازماندهی خط دفاعی تیمش رو به رو است. تمام بازیکنان اصلی او در خط دفاعی، دچار مشکل شده‌اند و احتمالا خط دفاعی دگرگون خواهد شد.

بعد از محرومیت محمدحسین کنعانی‌زادگان به مدت دو جلسه (به علت مسائل انضباطی)، روز گذشته شجاع خلیل‌زاده هم در دیدار الریان و الشمال، در دقیقه ۳۸ به علت مصدومیت زمین را ترک کرد. همچنین مجید حسینی، مدافع ایرانی شاغل در کایسری اسپور ترکیه، طی هفته اخیر، به علت مصدومیت شدید از تمرینات تیمش دور بوده و سرمربی این تیم ترکیه‌ای حال او را وخیم گزارش کرده است.

از سوی دیگر، سیاوش یزدانی، مدافع تیم ملی از ابتدای ماه جاری به علت اعزام به خدمت سربازی از استقلال جدا و راهی ملوان انزلی در لیگ یک شده و در هیچ دیداری به میدان نرفته است. مرتضی پورعلی‌گنجی، دیگر مدافع ثابت تیم ملی نیز بعد از گذشت یک سال از مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی، هنوز به میادین برنگشته است. در نبود این پنج بازیکن، دراگان اسکوچیچ، بازیکنی مانند محمدحسین مرادمند را هم به علت اعزام به خدمت سربازی در اختیار ندارد.

در بازی‌های اخیر، امید نورافکن به عنوان مدافع وسط به میدان رفته ولی وضعیت حادتر از چیزی است که به نظر می‌رسد. او در اردوی قبلی بازیکنی مانند فرشاد فرجی را به اردو دعوت کرده بود که او هم یک ماه است برای تیمش بازی نمی‌کند.

به این نفرات، باید محرومیت سعید عزت‌اللهی و صادق محرمی را هم از دیدار با کره‌جنوبی اشاره کرد!

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها