کد خبر: ۵۰۳۲۸۶
زمان انتشار: ۰۹:۵۵     ۲۴ اسفند ۱۴۰۰
آیین اختتامیه جشنواره به عشق مهدی(عج) «هواداریم» شب گذشته 22 اسفندماه 1400 با اعلام نفرات برگزیده در شبستان امام حسن عسکری(ع) مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از سراج24، آیین اختتامیه نخستین جشنواره به عشق مهدی(عج) تحت عنوان «هواداریم» شب گذشته 22 اسفندماه 1400 در حالی با اعلام نفرات برگزیده در شبستان امام حسن عسکری(ع) مسجد مقدس جمکران برگزار شد که 180 شرکت کننده طی 3 روز با محوریت مهدویت در قالب کارگاه های رسانه ای آثار خود را ارائه دادند و در ادامه هیات داوران 32 اثر هنری را برگزیدند.

ابتدای این مراسم با قرائت آیاتی از کلام الهی همراه شد و در ادامه حجت الاسلام حسین آبادی معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران به ایراد سخن پرداخت.

وی ضمن مدیحه سرایی به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر (ع)، در سخنانی بیان داشت: در نیمه شعبان جشن‌های زیادی را برگزار کرده و نذری می‌دهیم اما یکی از گزاره‌های اساسی که رضایت حضرت ولی عصر(عج) در آن است، «اجتماع قلوب» می‌باشد.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران افزود: امام زمان(عج) می‌فرمایند: "اگر مومنین یک اجتماعی از جنس قلب در وفای به عهدی که به ما دارند بینشان ایجاد شود، یُمن لقاء ما برایشان به تاخیر نخواهد افتاد". در یک روایت دیگری نیز حضر امیرالمونین(ع) می‌فرمایند زیادی تعداد شما به درد نمی‌خورد بلکه باید یا بکدیگر اجتماع قلبی داشته باشید.

حجت الاسلام حسین آبادی همچنین در ادامه گفت: ما درباره اینکه این اجتماع قلوب به چه صورت بایستی باشد تحقیق کردیم و به کنشی از جنس «گره گشایی» رسیدیم. اگر بخواهیم همدلی در جامعه را رواج دهیم، بایستی گره گشایی بنام امام زمان(عج را رواج دهیم. یعنی در جامعه ظهور همه مردم متوجه اطرافیان خود بوده و مشکل و درد دیگری را از خود می‌دانند و در گام بعدی برای حل آن تلاش کنند.

پس از بیانات معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران، دکتر هاشمی محقق و پژوهشگر حوزه مهدویت به عنوان سخنران بعدی مراسم پشت تریبون قرار گرفت.

محقق و پژوهشگر حوزه مهدویت در جریان اختتامیه این جشنواره با ابراز خرسندی از حضور بین هنرجویان فضای مجازی، بیان کرد: آن چیزی که برای کارآمدی امورات‌مان توصیه شده، «زمان شناسی» است. کسی عالم به زمان است که بداند افکار جامعه در این روزگار چگونه و به کدام سمت جهت دهی می‌شود.

وی همچنین بیان کرد: در واقع هنرمند عنصری است که مخاطب را بدون آنکه متوجه شود مجذوب حرفی می‌کند. به همین دلیل هنر و هنرمندان در دین اسلام خیلی مورد توجه قرارگرفته‌اند.

پس از بیانات دکتر هاشمی محقق و پژوهشگر حوزه مهدویت، حجت الاسلام نصوری معاونت بنیاد مهدی موعود نیز دو نکته به هنرجویان و فعالان فضای مجازی یادآوری شد که این چنین است: 1-معرفتی که به جامعه تزریق می‌کنید باید معرفتی ناب و درست باشد. چرا که مردم تشنه معارف امام زمان بوده و نسبت به پایان تاریخ دغدغه دارند. لذا محتوا باید به صورت گوارا و صحیح باشد.
2-از فضای احساسی بایستی خارج بشویم. یعنی مردم را بایستی نسبت به مهدویت پخته کنیم نه اینکه داغ کنیم! چراکه محتوای داغ بعد از مدتی سرد می‌شود اما محتوای پخته شده از خامی خارج می‌شود. لذا محتواهای پخته شده می‌تواند مردم را در برابر دشمن قوی کند.

مجتبی مجلسی که به عنوان نماینده هیئت داوران آخرین سخنران مراسم بود این چنین اظهار داشت: داوری بطور کلی کار سختی بود و برای فنی و کارشناسی‌تر شدن داوری مقرر شد که تمام اساتید در رشته‌های بخش تصویرسازی، حروف نگاری و پوستر نظرات کارشناسی خود را اعلام کنند.

وی افزود: بحث ارتباط موضوعی کارها با موضوع مهدویت بسیار حائز اهمیت بوده است. برخی از کارها بسیار عالی بودند اما به دلیل تفاوت موضوعی آن با جشنواره مقام نیاوردند.

در پایان بخش این مراسم، برگزیدگان برتر هنری در هر رشته با اعلام نفرات شایسته، توسط اساتید و مسئولین جشنواره مورد تقدیر و تشکر قرار گرفتند که اسامی آنان بدین شرح می باشد:
*بخش «موشن گرافی»؛
رتبه اول: سهیلا مظاهری
رتبه دوم مشترک: محمدجواد آزاده، یونس نورالدینی، حسنی خسروی فرد، ملامحمدی/گلزاده، آرزو زاهدی

*بخش «کپشن نویسی»؛
نفرات برگزیده مشترک: فریبا ناطقی، زهرا جلالی، لیلا شمس، محدثه سادات هاشمی
شایسته تقدیر: کوثر یونسی، فاطمه کلهر

*بخش «پوستر»؛ 
مشترک دوم: حامد تیموری، حسین براتی
مشترک سوم: ابوالفضل کریمی، وحید حسین خانی

*بخش «تصویرسازی»؛
نفر اول: منصوره ملکی جهان
نفر دوم: طاهره شمسی
نفر سوم: کوثر الاسوند
شایسته تقدیر: زهرا سادات طباطبایی، خدیجه حسینی، اکرم سادات میرتوانا، بهنام شیرمحمدی

بخش «حروف نگاری»؛
رتبه اول: مهدی احمدی
رتبه دوم: مرتضی تقی بیگی
رتبه سوم: حسین یساری

*بخش «تور عکاسی»؛
برگزیدگان مشترک: جابر غلامی، امیر عنایتی، زهرا جلالی، سعید قاسمی، یاسر محمدخانی

*بخش «پادکست»؛
رتبه اول: فاطمه ناجی
رتبه دوم مشترک: مهدی نجیمی، امیر حسین بخشی
شایسته تقدیر: علی رضا ضیایی، کمیل احمدی

لازم بذکر است نخستین جشنواره به عشق مهدی(عج) «هواداریم» طی 3 روز از جمعه 20 الی 22 اسفندماه 1400 به همت سازمان فضای مجازی سراج با مشارکت مسجد مقدس جمکران در شبستان امام حسن عسکری(ع) مسجد جمکران برگزار شد.

در ادامه تصاویر مراسم اختتامیه جشنواره «هواداریم» قابل مشاهده است:

پایان کار نخستین جشنواره «هواداریم» در مسجد مقدس جمکران/ ۱۸۰ هنرمند خلق اثر کردند تصاویر

پایان کار نخستین جشنواره «هواداریم» در مسجد مقدس جمکران/ ۱۸۰ هنرمند خلق اثر کردند تصاویر

پایان کار نخستین جشنواره «هواداریم» در مسجد مقدس جمکران/ ۱۸۰ هنرمند خلق اثر کردند تصاویر

پایان کار نخستین جشنواره «هواداریم» در مسجد مقدس جمکران/ ۱۸۰ هنرمند خلق اثر کردند تصاویر

پایان کار نخستین جشنواره «هواداریم» در مسجد مقدس جمکران/ ۱۸۰ هنرمند خلق اثر کردند تصاویر

پایان کار نخستین جشنواره «هواداریم» در مسجد مقدس جمکران/ ۱۸۰ هنرمند خلق اثر کردند تصاویر

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها