کد خبر: ۵۰۵۱۴۲
زمان انتشار: ۱۰:۴۰     ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با بیان نکاتی اقدامات این مجموعه برای استفاده مناسب افراد ناتوان جسمی چون نابینایان و معلولان را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از خبرگزاری دانشجو، مهدی شایسته اصل مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، اظهار کرد: در ایستگاه‌های مختلف مترو و روی زمین در محل رفت و آمد مسافران، برجستگی‌هایی ایجاده شده است که برای تردد افراد نابینا و کم بینا مورد استفاده قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: برخی از برجستگی‌های موجود در محل عبور و مرور مردم با گذشت زمان از بین رفته است و ما در دوره مدیریت فعلی سعی کردیم که مواردی که نیاز به بازسازی و ترمیم دارند را احیا کرده و زیرساخت‌های لازم برای استفاده هر چه بیشتر و مناسب مسافران نابینا و کم بینا را فراهم کنیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: تلاش برای بهبود بحث پیج کردن و ارائه اعلان‌های مناسب نیز بخشی از برنامه افزایش خدمات جهت بهره‌مند شدن هر چه بهتر افراد نابینا از متروی تهران به شمار می‌رود.

شایسته اصل همچنین یادآور شد: از مردم و سایر مسافران مترو در کنار انتظامات و سایر نیروهای مترو که حضور دارند، هم انتظار می‌رود که به افراد نابینا و کم بینا که برای رفت و آمد در ایستگاه‌های مترو دچار مشکل هستند کمک کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: از داشتن عصا یا نوع راه رفتن افراد مشخص است که برای تردد در مترو نیاز به کمک دارند و برای ما بسیار مهم است که افرادی چون معلولان ، نابینا و سایر افراد کم توان راحت‌تر و با کمترین سانحه و حادثه از مترو استفاده کنند و سفر امن و مطمئنی داشته باشند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه تاکید کرد: در طول ساعات فعالیت مترو حجم قابل توجهی از افراد از این وسیله حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند و بر این اساس تأمین امنیت و آسایش آن‌ها از اهمیت بالایی برای ما برخوردار است.

شایسته اصل اضافه کرد: تمامی رمپ‌های ورودی ایستگاه‌های مختلف مترو بررسی شده است و در تلاش هستیم تا نواقص موجود را به زودی مرتفع کنیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها