‏تَرْمِيهِمْ بِحِجَارَةٍ مِنْ سِجِّيلٍ *** بر آنان سنگ‌هایی از نوع سنگ گِل می‌افكندند...

      

امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام: منْ أَحَدَّ سِنَانَ الْغَضَبِ لِلَّهِ، قَوِيَ عَلَى قَتْلِ أَشِدَّاءِ الْبَاطِلِ. *** هر كه سر نيزه خشم خود را بخاطر خدا تيز كند، در نابود كردن سخت ترين باطلها توانا بود.

      
کد خبر: ۵۰۵۹۳۵
زمان انتشار: ۱۴:۵۶     ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱
بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس اعتقاد دارد که ادامه حضور یحیی گل‌محمدی در این تیم به صلاح سرخپوشان نخواهد بود.

به گزارش پایگاه 598، محمود شافعی با اشاره به شکست پرسپولیس مقابل سپاهان و از دست رفتن شانس قهرمانی اظهار داشت: قبلاً هم گفته بودم که این بازیکنان تیم هستند که باید شرایط را درک کنند و اگر این اتفاق رخ ندهد به تکرار قهرمانی خدشه وارد خواهد شد. در دیدار با سپاهان بازیکنان شاید ۶۰ درصد خودشان هم نبودند، در حد لیگ یک بازی کردند و کیفیت لیگ برتری نداشتند. آنها متوجه نیستند در چه تیمی بازی می‌کنند چون از طریق دلال‌ها قرارداد میلیاردی بسته‌اند و کک‌شان هم نمی‌گزد که قهرمانی از دست رفته است.

وی تأکید کرد: وقتی سرمربی به عناوین مختلف، محرومیت یا استعفا، از چرخه کار فنی خارج شود، خود به خود بازیکنان فاصله‌ای که باید از نظر ارتباط فنی بگیرند را از دست می‌دهند، حمید مطهری هم نتوانست این فاصله را از بین ببرد. تیم هیچ کدام از کارهای تاکتیکی معمولش را در چند بازی اخیر نداشت. حتی مقابل پیکان و ذوب‌آهن هم نتوانست آن را پیاده کند. یعنی در نبود گل‌محمدی، دستیارش که نفر مورد اعتمادش هم هست، نتوانست فاصله را پر کند. یحیی اگر حرفه‌ای‌تر نسبت به شغلش نگاه می‌کرد این فاصله ایجاد نمی‌شد. هر مسئله‌ای که بود، در نهایت باعث رنجیده شدن هواداران شد و هیچ چیزی نمی‌تواند آن را جبران کند.

شافعی بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی و مسائلی از این دست را بهانه دانست و افزود: اینها توجیه از طرف کادرفنی و بازیکنان است. وقتی سطح کیفی بازیکن پایین باشد، آنها به مسائلی از این دست رو می‌آورند که پول نگرفتم، مصدوم شدم و پنجره بسته بود! بازیکن باید اندازه و قدمت باشگاه و ارزش آن را بداند که بالای ۶۰ درصد این را نمی‌دانند. شجاعی چه مشکلی دارد؟ او قرارداد میلیاردی بسته، در حالی که باید پولی هم به پرسپولیس می‌داد که بتواند اینجا بازی کند. مهدی عبدی با چه کیفیتی مدعی قرارداد میلیاردی است؟ چون راحت به پرسپولیس آمده‌اید، قدرش را نمی‌دانید. عیسی آل‌کثیر ۹ ماه بود که باید رباطش را عمل می‌کرد ، اما این کار را انجام نداد. عدم مدیریت فنی و برنامه‌ریزی باشگاهی است که این مشکلات را به بار می‌آورد.

وی در مورد اینکه بهتر است گل‌محمدی با پرسپولیس ادامه دهد و یا اینکه مربی دیگری جایگزینش شود، گفت: به نظر من ظرف یحیی در پرسپولیس پُر شده و از نظر فنی ایده نویی نمی‌تواند داشته باشد. مسیری که اخیراً رفت، خروجی نداشت و مربی‌ای در این جایگاه بهتر است تیمش را عوض کند تا کسی بیاید که تیم را در جایگاه قهرمانی قرار دهد و باز هم بتواند چند قهرمانی پیاپی را به دست آورد. هم می‌شود گزینه داخلی داشت و هم خارجی. ساختار باشگاه و تفکر مربی و بازیکن باید عوض شود و پوست اندازی کامل اتفاق بیفتد. میلان چند سال قهرمان نشد، ۳-۴ سال با یک مربی کار کرد تا دوباره مدعی قهرمانی شد و در لیگ قهرمانان هم نتیجه گرفت. اینجا فقط پول دادن‌مان در فوتبال حرفه‌ای شده است.

این پیشکسوت اضافه کرد: مهدی عبدی یا سعید آقایی سه کیلومتر هم نمی‌دوند اما ادعای قرارداد میلیاردی دارند. یک مدیر فوتبالی که رأس باشگاه قرار بگیرد، اقتدار را دوباره به تیم برمی‌گرداند. بازیکن باید از مربی حساب ببرد.

شافعی قهرمانی استقلال را به خاطر ثبات ترکیبش دانست و گفت: در چند هفته گذشته دیدیم که این تیم کمترین تغییرات را در تیمش داده و اگر هم تغییری داد، وضعیت و آرایش تیمی‌اش را بهتر کرد. بازیکنی بیرون رفت و بازیکن جدید یا گل زد و یا گل ساخت. حُسن کار فرهاد مجیدی، ثبات ترکیبش بود و روی سیستم تاکتیکی‌اش که از آن جواب گرفته، اصرار داشت. همین مسئله قهرمانی‌اش را تضمین کرد ولی در پرسپولیس حال آدم دیگر از این همه تغییر سیستم بد می‌شد.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها