کد خبر: ۵۰۶۰۷۳
زمان انتشار: ۱۴:۳۸     ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: با همه ظرفیت تیم‌های امدادی و نیروهای محلی، جستجوی دختربچه هفت ساله مفقود شده در منطقه دشت شاد کالپوش ادامه دارد.

به گزارش پایگاه 598، مهدی ولی پور درباره خبر مفقود شدن یک دختربچه در منطقه دشت شاد کالپوش به ایرنا گفت: خبر مفقود شدن دختر هفت ساله در جنگل های منطقه دشت شاد حسین آباد کالپوش (استان سمنان) به مرکز کنترل و فرماندهی عملیات جمعیت هلال احمر اعلام شد که بلافاصله تیم‌های امدادی از استان‌های سمنان و گلستان به منطقه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه ۲۰۰ نیروی محلی در منطقه برای کمک به روند امدادرسانی حضور دارند، ‌گفت: در این عملیات، کمک اصلی نیروهای محلی هستند زیرا آنها به جز شناخت و آگاهی از شرایط منطقه، از وقوع این شکل حوادث در گذشته نیز با خبر هستند و می توان از تجربه و کمک آنها استفاده کرد.

ولی پور افزود: تیم‌های اعزامی استان سمنان شامل یک تیم از شعبه میامی به ظرفیت هفت نفر، یک تیم چهار نفره از پایگاه شهدای میامی، یک تیم از شاهرود به تعداد ۶ نفر و یک تیم آنست (آموزش و نگهداری سگ‌ های تجسس سازمان امداد و نجات) با دو قلاده سگ زنده یاب همچنین ۱۰ تیم به تعداد ۵۰ نفر از خانه هلال دشت شاد با پنج دستگاه خودروی آمبولانس و خودروی امدادی هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات اضافه کرد: یک تیم از هلال‌احمر مینودشت، یک تیم سگ‌های زنده یاب و تیم واکنش سریع از هلال احمر گلستان در منطقه حضور دارند و عملیات جست‌وجو و نجات را ادامه می‌دهند.

ولی پور با بیان اینکه با روشن شدن هوا باوجود نامساعد بودن شرایط جوی به دلیل وجود مه غلیظ و بارش باران، تعداد تیم‌های عملیاتی افزایش یافته گفت: ساعت ۲:۴۰ بامداد امروز ۳۱ اردیبهشت ماه عملیات متوقف و دوباره از ساعت ۶:۳۰ تیم‌ها به منطقه اعزام شدند، پنج تیم امداد و نجات از استان سمنان، سه تیم از استان گلستان و تیم‌های محلی به تعداد ۲۰۰ نفر در منطقه حضور دارند و عملیات همچنان ادامه دارد.

مظفر محمدخانی مدیرعامل هلال احمر استان سمنان در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این کودک هفت ساله در جشنواره دشت شقاق وحشی که به همت وزارت میراث فرهنگی  و گردشگری برگزار می‌شود، مفقود شده است. پس از اطلاع رسانی خانواده‌اش از همان تیم های مستقر هلال احمر شروع به جستجو کردند و تاکنون این جستجوها ادامه دارد.

وی با بیان اینکه به جز تیم‌های امدادی از استان گلستان به علت نزدیکی تیم‌هایی نیز از استان گلستان به محل جستجو اعزام شدند؛ همچنین افرادی از خانه‌های هلال و نیروهی محلی نیز حضور دارند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها