کد خبر: ۵۰۷۰۳۵
زمان انتشار: ۱۰:۳۵     ۲۱ خرداد ۱۴۰۱
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر اهمیت نظارت کارآمد و موثر دیوان محاسبات کشور بر فعالیت شرکت‌های دولتی برای کاهش تخلفات و استفاده بهینه از منابع تاکید کرد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر اهمیت نظارت کارآمد و موثر دیوان محاسبات کشور بر فعالیت شرکت‌های دولتی برای کاهش تخلفات و استفاده بهینه از منابع تاکید کرد.

تقدیر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از اقدامات دیوان محاسبات

آیت‌الله آملی لاریجانی در دیدار دکتر مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور ضمن قدردانی از تلا‌ش‌های دیوان محاسبات برای ارائه به موقع گزارش تفریغ بودجه، تصریح کرد: دیوان محاسبات با نظارت کارآمد و اثرگذار خود بر شرکت‌های دولتی می‌تواند موجب کاهش تخلفات و استفاده بهینه از منابع کشور شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سهم شرکت‌های دولتی در بودجه کل کشور نسبت به مصارف عمومی بودجه عدد قابل توجهی است، اظهار کرد: حسابرسی دقیق و موشکافانه عملکرد شرکت‌های دولتی در چهارچوب قوانین عامه و نیز قانون بودجه کل کشور از جمله وظایف مهمی است که دیوان محاسبات بر عهده دارد.

دکتر مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت‌ها، شعار دیوان محاسبات در دوره فعلی را «دیوان فناورانه مردم پایه» عنوان کرد و گفت: دیوان محاسبات در این دوره توفیقات بسیار خوبی برای ارائه به موقع گزارش تفریغ بودجه داشته است و با نظارت‌های برخط، باعث کاهش تخلفات و پرونده‌های دیوان محاسبات نسبت به گذشته شده است.
وی همچنین با ارائه گزارشی از حسابرسی شرکت‌های دولتی، ابراز امیدواری کرد که دیوان محاسبات با تمهیدات قانونی مناسب، بتواند حسابرسی موثرتر و دقیق‌تری در خصوص شرکت‌های دولتی داشته باشد.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها