أمیرالمؤمنین علی علیه السلام: اِعلَموا أنَّ الأمَلَ یُسهی العَقلَ و یُنسی الذِّکرَ ***بدانید که آرزو خرد را دچار غفلت می سازد و یاد خدا را به فراموشی می سپارد. ***

امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام: منْ أَحَدَّ سِنَانَ الْغَضَبِ لِلَّهِ، قَوِيَ عَلَى قَتْلِ أَشِدَّاءِ الْبَاطِلِ. *** هر كه سر نيزه خشم خود را بخاطر خدا تيز كند، در نابود كردن سخت ترين باطلها توانا بود.

      
کد خبر: ۵۰۸۲۲۵
زمان انتشار: ۱۲:۳۵     ۰۷ تير ۱۴۰۱
رئیس بنیاد ملی گندمکاران با اشاره به رشد 32 درصدی خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته تاکید کرد: مطالبات کشاورزان به موقع پرداخت شود که در غیر اینصورت با توجه به نیاز نقدینگی کشاورزان کشت سال آینده با مشکل مواجه می شود.
رشد 32 درصدی خرید تضمینی گندم/مطالبات کشاورزان به موقع پرداخت شود

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از علیقلی ایمانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس به افزایش خرید تضمینی در سال جاری نسبت به سال گذشته تاکید کرد و گفت: امسال خرید تصمینی تاکنون نسبت به سال گذشته 32 درصد رشد کرده و 3.7 میلیون تن گندم از کشاورزان کشور خریداری شده است.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران به تاخیر دولت در پرداخت مطالبات گندمکاران در استان‌ها اشاره کرد و گفت: میزان پرداخت‌ها در برخی از استان ها حدود ۱۰یا ۱۵ درصد خرید است که بسیار رقم پایینی است.

ایمانی این را هم گفت که در بسیاری از استان‌ها حدود ۲۰ تا ۲۵ روز از زمان خرید گندم گذشته اما هنوز مطالبات تسویه نشده است.

این مسئول با اشاره به نیاز کشاورزان به نقدینگی تصریح کرد: کشاورزان برای تسویه حساب پول کمباین داران، هزینه های کارگری و نهاده و غیره نیاز به پول دارند و آنها تحت فشار هستند.

ایمانی ادامه داد: مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در ابتدای فصل برداشت گفته بودند که پرداخت مطالبات ۴۸ ساعته خواهد بود، اما متأسفانه به این وعده عمل نشده است.

ایمانی تاکید کرد که علاوه بر این کشاورزان برای کشت بعد هم آماده می شوند که لازم است، بذر، کود و سایر نهاده های مورد نیازشان را خریداری کنند در غیر این صورت کشت با تاخیر و یا بدون استفاده از نهاد ه های ضروری انجام می شود و تولید را در سال آینده کم خواهد کرد.

به گزارش فارس، استفاده یک واحد کود شیمیایی تا 9 واحد در افزایش محصول نقش دارد یا استفاده از بذر اصلاح شده می تواند تولید محصول را چند برابر کند که خرید اینها نیاز به نقدینگی دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها