کد خبر: ۵۰۸۵۵۶
زمان انتشار: ۱۴:۳۷     ۱۱ تير ۱۴۰۱
مقامات گارد ساحلی یونان اعلام کردند، نفتکش ایرانی که در ماه آوریل توسط یونان توقیف شده بود، امروز به بندر « پیرئاس» در یونان منتقل شد.
نفتکش ایرانی به بندر «پیرئاس» یونان منتقل شد

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از گروه اقتصاد بین الملل فارس، مقامات گارد ساحلی یونان اعلام کردند، نفتکش ایرانی که در ماه آوریل توسط یونان توقیف شده بود، امروز  به بندر « پیرئاس» منتقل شد.

به نوشته این گزارش، پیش از این، مقام های یونانی آزادی این نفتکش را تایید کرده بودند.
بیشتر از دو ماه است که نفتکش «لانا» با پرچم ایران با نام پیشین «پگاس» در جزیره یونانی «ائوبویا» لنگر انداخته است.
یکی از مقامات گارد ساحلی یونان گفت: «این نفتکش بندر «کاریستوس» را در ساعت 3:30 به وقت گرینویچ ترک کرده و انتظار می رود حدود ساعت 10 شب به پیرئاس  برسد.»
مقامات یونان در ماه آوریل نفتکش لانا را به همراه محموله نفت و 19 خدمه روسی اش در نزدیکی جزیره « ائوبویا » توقیف کردند.
بعدها این کشتی با شکایت مالکش آزاد شد اما بخشی از نفت ایران به کشتی دیگر انتقال یافت که توسط آمریکا کرایه شده بود.
مقام ‌های یونان در تاریخ ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین ماه) نفتکش پگاس که سپس به «لانا» تغییر نام پیدا کرد را در امتداد جزیره «ائوبویا» در حالیکه حامل ۱۱۵ هزار تن نفت ایران بود توقیف کردند.
به دنبال اعتراض‌ های ایران، یک دادگاه منطقه ‌ای یونان دستور بازگشت نفت توقیف شده به ایران را در تاریخ ۹ ژوئن (۱۹ خرداد ماه) صادر کرد اما چند روز بعد یک دادگاه جدید به طور موقت در پی درخواست یک شرکت قطعات یدکی یونانی که خواستار دریافت پول برای ارائه خدمات خاص به این نفتکش شده بود، عزیمت این نفتکش را ممنوع کرد.
روز 19 خرداد ماه سه منبع آگاه گزارش کردند که یک دادگاه در یونان حکم اولیه دادگاه مبنی بر صدور مجوز برای ایالات متحده آمریکا به منظور مصادره بخشی از محموله نفت ایران در نفتکش ایرانی در امتداد ساحل یونان را لغو کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها