کد خبر: ۵۱۳۱۸۲
زمان انتشار: ۱۱:۱۰     ۱۴ شهريور ۱۴۰۱
فرمانده مرزبانی فراجا گفت: از زائران اربعین حسینی درخواست می‌کنیم که حتماً به قوانین و مقررات ایران و عراق و دستورالعمل‌هایی که در ارتباط با سفر زائرین اربعین حسینی صادر می‌شود توجه کنند و احترام بگذارند.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از خبرگزاری فارس، فرمانده مرزبانی فراجا، با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای تسهیل سفر زائران اربعین حسینی به عراق در پایانه‌های مرزی تاکید کرد: احتمالا در روزهای آینده شاهد افزایش جمعیت زائران در پایانه مرزی مهران خواهیم بود و در همین چارچوب از مردم می‌خواهیم که به پایانه‌های مرزی دیگر برای سفر به عراق مراجعه مراجعه کنند. 

سردار احمد علی گودرزی، با حضور در استودیو «رادیو اربعین » و مصاحبه با این شبکه رادیویی، با اشاره به برخی از اقدامات صورت گرفته در پایانه‌های مرزی برای ایام اربعین حسینی گفت: با توجه به اینکه امسال مراسم راهپیمایی اربعین حسینی در فصل گرما برگزار می‌شود در پایانه‌های مرزی  سایه بان هایی ایجاد کرده ایم و مه پاش هایی نیز مستقر کرده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه تمام تلاش مسئولان کشور در این راستا است که زائران اربعین حسینی سفر آسان و ارزانی داشته باشند، خاطرنشان کرد: از زائران اربعین حسینی  درخواست می‌کنیم که حتماً به قوانین و مقررات ایران و عراق و دستورالعمل‌هایی که در ارتباط با سفر زائرین اربعین حسینی صادر می‌شود توجه کنند و احترام بگذارند. 

 گودرزی با بیان این که بر اساس تجربیات سال‌های گذشته با نزدیک شدن به اربعین حسینی تعداد مراجعه زائران به مرز مهران  افزایش پیدا می‌کند، تصریح کرد: از مردم می‌خواهیم که به پایانه های مرزی دیگر مراجعه کنند. در حال حاضر به غیر از مرز مهران زائران می‌توانند از پایانه های مرزی خسروی، چذابه، شلمچه، تمرچین و باشماق برای سفر به عراق تردد کنند.

 فرمانده مرزبانی فراجا همچنین با اشاره به گیت‌های مشخص شده در  پایانه‌های مرزی برای عبور زائرین اربعین حسینی، خاطر نشان کرد: این گیت ها برای ایجاد نظم  و کنترل های امنیتی ایجاد شده است و در حال حاضر ۶۴ گیت  در نظر گرفته ایم که در صورت ضرورت  به ۹۱ گیت افزایش پیدا می کند و  تلاش داریم که برای سال‌های آینده امکانات بیشتری در این حوزه در نظر بگیریم. 

 گودرزی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد مرز خسروی نیز گفت: در حال حاضر از ساعت ۶/۳۰ صبح  تا ۶/۳۰ بعد از ظهر از این پایانه مرزی عبور و مرور زائران انجام می شود 

فرمانده مرزبانی فراجا تاکید کرد: در تلاش هستیم که با  رایزنی با مقامات عراقی ساعت عبور و مرور از این پایانه مرزی را  افزایش دهیم.

 وی افزود: در پایانه مرزی خسروی نیز مانیتورینگ پیشرفته و خوبی برای کنترل مرزها ایجاد شده و بزودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

 گودرزی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با رادیو اربعین با بیان اینکه اربعین یک  فرصت فرهنگی بزرگ است و باید در این فرصت ابعاد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی قیام امام حسین «ع» را برای مردم تبیین کنیم تصریح کرد: اربعین حسینی، اقیانوسی از خوبی‌ها است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها