کد خبر: ۵۱۴۳۸۰
زمان انتشار: ۱۴:۰۸     ۲۹ شهريور ۱۴۰۱
یک مقام فرانسوی گفت: نیمی از نیروگاه‌های هسته‌ای فرانسه تعطیل است و این کشور ممکن است در فصل زمستان مجبور شود برق خانه‌ها را به صورت مقطعی قطع کند.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از رادیو فرانسه، امانوئل وارگون، رئیس نهاد CRE در فرانسه که مدیریت حوزه انرژی این کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در اختیار دارد، می‌گوید: در صورتی که زمستان سردی پیش رو داشته باشیم، خانوارهای فرانسوی احتمالا با خاموشی و نبود برق مواجه خواهند شد.

وی گفت: در حوزه تامین نیرو ما احتمالا با انتخاب سخت قطع برق خانه‌ها مواجه خواهیم بود.

این مقام فرانسوی افزود:‌ البته قرار است قبل از این خاموشی‌ها به مردم اطلاع داده شود و به صورت منطقه‌ای و به مدت چند ساعت انجام خواهد شد.

وارگون همچنین گفت که بعید است تصمیمی که در سال 2020 برای تعطیلی یک نیروگاه هسته‌ای به نام فِسِن‌هیم گرفته و اجرا شد در بحران کنونی اتخاذ می‌شد.

رئیس نهاد سی آر ای فرانسه می‌گوید: ما فکر می‌کردیم که می‌توانیم به صورت تدریجی برق نیروگاه‌های هسته‌ای را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با منابع انرژی تجدیدپذیر جایگزین کنیم، اما حالا فهمیده‌ایم که به انرژی بیشتری نیاز داریم و به هر دوی این منابع احتیاج است.

فرانسه بیش از هر کشور دیگری در اروپا به انرژی هسته‌ای نیاز دارد و 70 درصد برق مورد نیاز خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از این طریق تامین می‌کند. البته نیمی از 56 رآکتور هسته‌ای این کشور هم اکنون برای انجام تعمیرات تعطیل هستند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها