کد خبر: ۵۱۴۵۶۰
زمان انتشار: ۱۱:۵۲     ۰۲ مهر ۱۴۰۱
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های کشور با بیان این که برای تکمیل راه آهن چابهار ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است گفت: پیش بینی می‌شود این طرح تا ۱۴۰۳ به پایان برسد.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از تسنیم، خیراله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های کشور گفت: بزرگ‌ترین طرح ریلی کشور، چابهار است که نزدیک 1.9 میلیون متر مکعب بتون ریزی دراین طرح انجام شده است.

وی با بیان اینکه از 628 کیلومتر مسیر ریلی بندر چابهار تا زاهدان 35 کیلومتر پل و تونل است، خاطر نشان کرد: پیشرفت فیزیکی این طرح 74 درصد بوده وکار‌های زیر سازی روبه اتمام است.

مدیر عامل شرکت ساخت وتوسعه زیر بنا‌ها افزود: این مسیر ریلی به چند فاز تقسیم شده فاز اول زاهدان - خاش به طول 155 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 98 درصد است که بعد از بازدید کارشناسی راه آهن شرایط برای بهره برداری فراهم میشود فاز دوم از چابهار به نیک شهر است وفاز سوم قسمت میانی طرح که صعب العبور وکوهستانی است نیز با روند خوبی پیش رفته است برای تمام این محور 12 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است.

خادمی یادآور شد: سال 98 از صندوق توسعه ملی 300 میلیون یورو برای این طرح اختصاص یافته است حدود 3500 نیرو در این طرح مشغول به فعالیت هستند، پیش بینی می‌شود این طرح تا 1403 به پایان برسد و برای تامین مالی این طرح هم از تهاتر نفتی و صندوق توسعه ملی استفاده می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها