کد خبر: ۵۱۷۷۱۷
زمان انتشار: ۱۶:۳۷     ۰۴ آذر ۱۴۰۱
در نشیت خبری و با تاکید بر اینکه شایسته برد بودیم؛
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از پیروزی برابر ولز با تمجید از شاگردانش گفت که امروز خوب بازی کردیم و توانستیم غرور و اعتبارمان را برگردانیم و کرامت خودمان را به دست بیاوریم. او این برد را تقدیم مردم ایران کرد.

به گزارش پایگاه 598، کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از پیروزی ۲ بر صفر ایران برابر ولز در دومین دیدارش در جام جهانی قطر در نشست خبری حاضر شد و پاسخگوی خبرنگاران بود. کی‌روش در واکنش به اینکه فکر می‌کند تیمش بتواند به مرحله حذفی مسابقات صعود کند آن هم با توجه به اینکه مقابل تیم قوی مانند آمریکا بازی دارد؟ گفت: ما امروز بازی خیلی خوبی را داشتیم. همه نشان دادند که از شخصیت بالایی برخوردار هستند و این ویژگی تیم ما هست. یک حس همبستگی و وحدت در تیم ما قابل مشاهده بود و همانطور که باید، ظاهر شدیم. به ریشه خودمان برگشتیم. بعد از بازی اول لازم بود به ریشه خودمان برگردیم.

وی ادامه داد: می‌بایست همه آن روز را از ذهن خودمان بیرون می‌کردیم و روی فوتبال تمرکز می‌کردیم. نکته دیگر این که باید روی احساسات بد بازی قبل غلبه می‌کردیم. به بازیکنانم گفتم که فوتبال دارای لحظات مختلف است و فقط برد و باخت نیست. گاهی ممکن است ببازید و کرامت شما زیر سوال برود اما طبیعتا در اولین بازی غرورمان خدشه‌دار شد و الان فرصتی بود که غرورمان را برگردانیم و کرامت خودمان را به دست بیاوریم و بتوانیم یک نتیجه خوب را به دست بیاوریم و مرهمی بر زخم خودمان بگذریم و اعتبارمان را پس بگیریم و فوتبالی که در درون روح و ذهن ما است، به نمایش بگذاریم.

وی ادامه داد: این کار ساده‌ای نبود. به نظرم خوب بازی کردیم و شایسته این برد بودیم. اگر چه ولز هم تیم دردسر سازی بود و مستقیم بازی می‌کرد. بازیکنان سریعی داشتند و احتیاج به تمرکز بسیار زیادی بود. سعی کردیم بازی را کنترل کنیم و فرصت‌هایی را ایجاد کردیم. قاعدتا باید گل‌های زیادی را ثبت می‌کردیم. زودتر نتوانستیم گل بزنیم. مهم این بود که دست آخر توانستیم مسیر مناسب را ادامه دهیم. طبیعتا این یک برد است و سه امتیاز گرفتیم و به معنی اتمام کار نیست. هنوز همه شانس صعود در بازی اخر را دارند. باید صبر کنیم و ببینیم دست آخر چه اتفاقی می‌افتد. همواره این گل‌ها را به یاد داریم.

کی‌روش در واکنش به اینکه بعد از بازی با انگلیس از او سوال شد که آیا دوران مربیگری کی‌روش به پایان رسیده یا خیر؟ اما تیمش امروز به پیروزی رسید و دو گل زد گفت: گاهی اوقات نتایج خیلی خوب در آخر فوتبال در پایان به دست می‌آید. فکر می‌کنم نتیجه مناسبی گرفتیم و شایسته برد بودیم. تفاوتی که بین دو تیم وجود داشت و بهتر از تیم مقابل هم بازی کردیم، ما را به این نتیجه رساند. اگر گل‌های بیشتری می‌زدیم، این آیینه‌ای برای تفاوت‌های بین دو تیم می‌بود. باید بگویم ولز تیم خوبی بود و مربی و بازیکنان خوبی داشت و اطمینان دارم امروز روز ما بود و شاید فردا روز ولز باشد. آنچه مهم است، درباره بازیکنان صحبت می‌کنیم. من کلامی ندارم که به بازیکنان خودم تبریک بگویم. امروز علاقه مندم که مراتب احترام خودم را به بازیکنان ولز ابراز کنم.

وی افزود: باید از طرفداران ولز و ایران تشکر کرد، چرا که به فوتبال احترام گذاشتند. این فوتبال فضایی برای خوشحالی بود و خوشحالم بازی به این شکل با حضور تماشاگران و طرفداران پیش رفت.

سرمربی تیم ملی ایران در واکنش به اینکه احساسش درباره این بازی را چطور بیان می کند؟ گفت: اولین چیزی که به بازیکنان خودم گفتم، این بود که الان از زمین بیرون هستیم چون تنش زیادی از بیرون وجود داشت و نزدیک به گلزنی بودیم. گلزنی ما به تاخیر افتاده بود و این قضیه احساسی شده بود. به ویژه اینکه ما توانستیم از شرایط سخت بازگردیم و هیچکس علاقه مند به باخت نیست. با توجه به اینکه بعد از باخت سنگین مقابل انگلیس، وضعیت سختی داشتیم اما زیبایی آن به این بود که ما باز هم فرصت داشتیم. ما گفتیم که بعد از بازی با انگلیس همه چیز تمام شده و بازی صفر بر صفر است. ما بازی اول را باختیم اما لازم بود در این بازی و بازی بعد از فرصت‌ها استفاده کنیم. مهم این بود که امیدمان را حفظ کردیم و از دیگر بازی‌های خودمان قبل از جام جهانی یاد بگیریم. امروز به هر حال توانستیم گل بزنیم و دو امتیاز به دست بیاوریم. ما باید اطمینان داشته باشیم که به حدی خوب هستیم که به مرحله بعد برویم.

کی روش گفت: از امروز کارمان را برای بازی با آمریکا شروع می‌کنیم. آمادگی ما با ذهن‌های تازه و استراحت خوب شروع می‌شود. ما کارهای مزخرف و اضافی را کنار می‌گذاریم و روی هدف خودمان متمرکز می‌شویم. این هدیه را به طرفداران ایران تقدیم می‌کنیم. این برد یک هدیه به طرفداران فوتبال در ایران بود. این یک هدیه به مردم ایران بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره طرفداران ایران در استادیوم و اتحاد و همدلی آن‌ها برای تشویق تیم ملی به نمایندگی از طرف مردم ایران گفت: این امر خیلی مهم بود. با توجه به سال‌های زیادی که در فوتبال ایران بودم، امروز احساس کردم که در یک استادیوم فوتبال واقعی هستم. تیم ولز دیوار قرمز نامیده می‌شود و لازم بود هواداران خودمان را ببینیم. باید تبریک بگویم. نود دقیقه لذت را شاهد بودیم. خوشحالی و افتخار برای هر دو تیم را شاهد بودیم. به عنوان ایران خوشحال هستیم. فکر می‌کنم طرفداران تیم ولز هم به تیم خودشان افتخار می‌کنند چرا که تلاش کردند فوتبال را ببرند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها