کد خبر: ۵۱۸۱۳۵
زمان انتشار: ۱۳:۱۹     ۱۲ آذر ۱۴۰۱
یکی ازرسانه های معاند مدعی شده بود که به بولتن خبری ویژه و محرمانه خبرگزاری فارس که برای فرمانده کل سپاه ارسال شده، دسترسی یافته است. اما حقیقت ماجرا چیست؟

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از سراج24؛ در بسیاری کشورها، مدیران ارشد و تراز اول مشغله های مختلف و پر تراکمی دارند و لذا حجم بالای برنامه های کاری، فرصت مطالعه دقیق اخبار و رویدادها را از این افراد سلب می کند، تمهیدی که برای این موضوع اندیشیده شده، تهیه یک بولتن خبری از اخبار مختلف عادی و شاید خاص است که خلاصه ای از اصل خبر به همراه یک تحلیل و ارائه نظر در این خصوص از سوی فرد یا نهاد ارائه دهنده بولتن را شامل می شود.

در سیستم اداری کشور ما نیز مسئولان تراز اول کشوری و لشگری به دلیل تراکم اموری که در حوزه های کلان مدیریتی شان دارند، نیازمند استفاده از چنین بولتن هایی هستند تا فرصت مغتنم برای اطلاع و اعلام نظر درخصوص مطالب رسانه ای برای ایشان مهیا گردد، اما این ادعا برای یک مقام ارشد نیروهای مسلح و فرمانده مهمترین نیروی نظامی کشورمان دور از تصور است چراکه پیشرفته ترین منابع خبری در طبقه بندی های خاص در اختیار این فرمانده ارشد بوده و با این مهم، ارسال بولتن خبری معمولی برای ایشان محلی از اعراب ندارد.

این رویه مرسوم مراکز خبری است که بولتن های خبری خود را برای مسئولان کشور در سطوح مختلف ارسال کرده و در واقع شایستگی و کارآمدی خود را در کنار کار حرفه ای نشان می دهند، اما برای فرماندهان تراز اولی که دسترسی های نامحدود به همه اخبار دارند، سخنی نسنجیده و بیهوده به نظر می آید. خبرگزاری فارس از رسانه های خط انقلاب است که نقش مهمی را در بیان واقعیات و روشنگری آحاد جامعه در حوزه خبری ایفا نموده و توانسته است با جدیت و شفافیت، اخبار درست رابه مردم رسانده و رسالت خبری خود در رساندن مسائل و مشکلات به گوش مسئولین را به نحو احسن اجرا نماید و لذا انتظاری جز این نیست که همواره مورد بغض و کینه و خشم و هجمه معاندان قرار گیرد.

این روزها که درگیر جنگ ترکیبی بدخواهان و معاندان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه در حوزه رسانه هستیم، روشنگری رسانه های انقلابی مثل خبرگزاری فارس توانسته نقش مهمی در خنثی سازی اهداف رسانه ای دشمن، و آگاه سازی مردم از واقعیت فتنه ها و توطئه ها و افشای دسایس جبهه مشترک غربی- عبری – عربی داشته باشد و این مسئله محل تعارض و علت خشم دشمن، علیه این رسانه روشنگر و انقلابی است. 

یکی از رسانه های معاند و دروغ پراکن، پس از دستیابی غیرقانونی به برخی اخبار و آمار و اطلاعات مربوط به خبرگزاری فارس، بخش هایی از این بولتن خبری را با ادعای بولتن خبری ارسالی برای فرمانده کل سپاه! به نمایش گذاشته و مطالبی واهی و دروغ را نسبت به آن بیان نموده است. این درحالیست که فرمانده کل سپاه به دلیل قرار داشتن در رأس یک نیروی مقتدر کشور، دسترسی کامل به منابع خبری در سطوح و طبقه بندی های مختلف را داشته و نیازمند بولتن خبری یک خبرگزاری نیست.

بر آن شدیم جهت روشنگری و تنویر افکار مطالب را در این خصوص به اطلاع مخاطبان گرامی برسانیم:

بولتنی که در رسانه های معاتد از آن به عناون بولتن محرمانه خبری برای فرمانده کل سپاه یاد می کنند، صرفا یک بولتن متشکل ازیک سری اخبار در حوزه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و بین الملل است که بعضا با تقریر و یا توصیح یک کارشناس خبری ویرایش شده و به هیچ وجه جنبه محرمانه بودن را نداشته و یک بولتن خبری ویژه خبرگزاری فارس برای مخاطبانش محسوب می شود.

در تصویر فوق که بریده ای از بولتن مورد اشاره رسانه های معاند است، اخبار حوزه بین الملل حول محور برنامه صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران ذکر شده که جنبه اطلاع رسانی عادی درباره گزارش شورای حکام را داشته و نظر تحلیل گر رسانه به آن اضافه شده است. 

در این تصویر نیز خبری از نگرانی صهیونیست ها از اقتدار جمهوری اسلامی در برخورد با شرارت هایی است که گاها رژیم جعلی صهیونیستی ممکن است مرتکب شود، در خبر دیگر هم اشاره ای به تبدیل خشونت به اپیدمی اجتماعی در جامعه آمریکا اشاره شده و اخبار تیراندازی در مدارس آمریکا را نقل می کند که این نیز مطلبی معمول به نظر می رسد.

در خبر دیگری که در حوزه بین الملل در بولتن خبری یاد شده آمده، ابراز وحشت آل صهیون از انتقام گیری ایران بابت عملیات های ادعایی و خرابکارانه آنها در برخی نقاط و یا ترورها و شرارت های اسرائیل و ایادی مزدورش در اقصی نقاط دنیاست. 

البته پر واضح است سرکردگان رژیم اشغالگر قدس که جز شرارت و خونریزی و فتنه گری هنری ندارند، بایستی نسبت به اعمال مجرمانه و ضد بشری خود پاسخگو بوده و در برابر اقدامات ننگین شان در قبال کشورها، باید مجازات شوند. 

در بخش اقتصادی خبرهای مربوط به تبعات جنگ اوکراین بر اقتصاد جهانی و تغییر قیمت گندم را می بینیم که در رسانه های متعدد این اخبار روزانه منتشر گردیده و محلی از محرمانگی در آن نیست. 

آنچه همواره از اصلاح طلبان در مباحث مربوط به اداره کشور دیده ایم چه در زمان تصدی منصب ها از سوی جریان اصلاحات و چه غیر از آن، مشتمل بر غرغر ها و نق زدن ها و نقدهایی است که بیشتر به ایرادهای بنی اسرائیلی شبیه است تا انتقاد، اما از آنجایی که نقش مخرب این جناح پرمدعا و بی کفایت همواره بر همه عیان بوده و نمونه بارز آن را در 8 سال تصدی بی کفایتانه و ناکارآمدانه حسن روحانی و دولت بی کفایتش به وضوح شاهد بودیم، لذا اطلاع رسانی اخبار این جریان خائن به کشور و اظهار نظرهای مغرضانه و وقیحانه مسئولان فرافکن آن دولت، از جمله رسالت های رسانه های تراز انقلاب اسلامی مثل فارس است.

در مطلب فوق عبدالناصر همتی رئیس نالایق سابق بانک مرکزی که خود نقش موثری در خلق پول، ایجاد تورم و نابسامانی در حوزه ارز را داشته و از عناصر دخیل در ایجاد شرایط نامطلوب اقتصادی برای مردم است، فراموشی گرفته و به خاطر ندارد چاپ پول توسط چه کسی و در زمان دولت چه کسی اتفاق افتاد، پس الزایمر او عود کرده و نقل اراجیف نموده است، حال بیان این مطلب رسانه ای که در برخی جراید و کانال های خبری ذکر شده، آیا خبری محرمانه ویا غیر عادی تلقی می شود؟!

یا در مطلب بالا که آقایان مسیح مهاجری، حسام الدین آشنا و عباس عبدی که از مهره های جریان اصلاحات بوده و جز تخریب و افترا و کارشکنی در امور، کار دیگر نداشته اند و صد البته مدام مطالب تفرقه افکنانه بیان کرده و توئیت هایی علیه جریان عدالتخواه دولت رئیسی زده و سعی در لاپوشانی بی کفایتی های حسن روحانی و دولت یازدهم و دوازدهم دارند،  مطالبی آشکار در تخریب اقدامات انقلابی و مردم محور دولت سیزدهم ذکر کرده اند که در قالب یک خبر در بولتن خبری آمده است.

در این تصویر نیز سه جهره اصولگرا مشاهده می شوند که نظراتی را پیرامون عملکرد دولت بیان داشته اند و این نظرها در قالب خبر در بولتن ذکر شده است.

این دوچهره نیز از دو جناح متفاوت با نگرش های سیاسی مختلف بوده و نظرات شان معمولا در بسیاری رسانه ها  مطرح و منتشر می شود، لذا پر واضح است، انتشار این مطالب نیز کاملا جنبه انعکاس خبری و اطلاع رسانی عادی دارد.

در تیترهای اخبار سیاسی بولتن نیز خبر فعالیت خانم ابتکار و موضوع حقوق نمایندگان مجلس را می بینید که اخبار مربوط به آن در همان مقطع زمانی، انتشار گسترده داشت. 

بخش خبرهای مربوط به سپاه نیز اخبار معمول فعالیت های مقتدرانه سپاه و خدمت رسانی ها و افتخارآفرینی های این نهاد مردمی در حوزه های موشکی و پهپادی را یادآوری می نماید. این اخبار به طور معمول از همه رسانه ها اعلام می شوند اما در برخی اخبار بازتاب دستاوردهای سپاه در حوزه های بین المللی و تحلیل هایی در این راستا را شامل می شود. 

 

این تصویر نیز خبرهایی از بازار اجاره، قیمت نان و برنامه هسته ای را در بر گرفته و دیدگاه ها و نظرات افراد دیگر در این خصوص را بیان نموده است.

در بخش استانها خبرهایی از سوء استفاده دشمن از حادثه متروپل و ماجرای حذف ارز مفسده انگیر جهانگیری را در برخی شهرها بیان کرده که این اخبار نیز در جراید عمومی و فضای مجازی منتشر شده است. 

این تصویر و تصاویر دیگر نمونه هایی از بولتن مورد ادعای رسانه های معاند بوده و سندی گویا برای افشای دروغگویی و فرافکنی های معاندان به شمار می رود، پر واضح است، زمانی که دشمن در تلاش همه جانبه و گسترده در جنگ ترکیبی و با استفاده از ظرفیت های همه متحدانش در سطوح منطقه ای و بین المللی، علیه ملت ایران متحمل شکست های پی در پی و خفت آور می شود، بالاجبار از هر دستاویز و دروغ و حربه ای برای دستیابی به اهداف پلید خود بهره می جوید. ضرب المثلی معروف داریم که مصداق بارز این گفته است: این مثل می گوید: الغریق یتشبث بکل حشیش. یعنی فرد در حال غرق شدن، به هر شاخه ی خشکیده ای چنگ می زند تا خود را نجات دهد...  

توضیح یک منبع آگاه درباره ماجرای بولتن خبری

در پی انتشار جزواتی با عنوان «بولتن تهیه شده توسط یک رسانه برای فرمانده کل سپاه در فضای مجازی»، یک منبع مطلع در سپاه به تسنیم گفت: این ادعا که فرمانده کل سپاه برخی اخبار را از طریق بولتن تهیه شده توسط یکی از مسئولان یک رسانه دریافت می‌کند غیرواقعی و کذب است. 

وی خاطرنشان کرد: فرمانده سپاه، فرمانده ارشد یکی از مهمترین ارکان نیروهای مسلح است که در آن علاوه بر یگان‌های رزمی، یگان‌های اطلاعاتی و حفاظتی پیشرفته‌ای قرار دارند و بالاترین دسترسی به اطلاعات لازم از طریق آنها و همچنین از طریق جلسات سطح کلان و طبقه‌بندی شده نظام وجود دارد؛ لذا اینکه ادعا شود خبرنگار یا یکی از مسئولان یک خبرگزاری مسئول تهیه بولتن اخبار محرمانه برای فرمانده کل سپاه شده است، مضحک است. 

این منبع مطلع افزود: یکی از نشانه‌های مضحک بودن این ادعاها در فضای مجازی آنجاست که اخبار و نقل قول‌های جعلی از خود فرمانده کل سپاه هم برای فرمانده کل سپاه در آن گنجانده شده است! یعنی فرمانده کل سپاه برای آنکه بداند خودش چه گفته یا چه اقدامی کرده تولید بولتن سفارش می‌دهد؟

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها