کد خبر: ۵۱۸۵۳۷
زمان انتشار: ۱۱:۲۳     ۱۹ آذر ۱۴۰۱
فروزش اعلام کرد؛
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با سرد شدن هوا و افزایش استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز، نسبت به افزایش مرگ ناشی از گاز گرفتگی با گاز CO هشدار داد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از روابط عمومی استان تهران، مهدی فروزش مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با سرد شدن هوا و افزایش استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز در منازل، ادارات و اماکن تجاری، نسبت به افزایش مرگ ناشی از گازگرفتگی با گاز CO هشدار داد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران افزود: در سال ۱۳۹۷، یکصدوشصت هشت نفر ودرسال گذشته ۱۳۶ نفر در استان تهران به‌علت مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان باخته‌اند که این تعداد نسبت به سال نودوهفت ۱۹ درصد کاهش داشته است. لذا رعایت اصول ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز الزامی است.

فروزش مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: استفاده از وسایل گازسوز و گرمایشی بدون دودکش، نقص در دودکش و نشت گاز به فضای مسکونی، استفاده از وسایل خوراک‌پزی برای گرمایش و نبود تهویه درست و مناسب محیط از جمله مهمترین دلایل تولید و تجمع گاز CO در منازل و اماکن تجاری و اداری است.

وی بیان داشت برای تأمین گرمای منزل یا محل کار خود به هر وسیله‌ای متوسل نشوید و شهروندان باید در خصوص اصول ایمنی از کارشناسان این امر کمک بگیرند. همچنین در صورت استفاده از وسایل گرمازای دودکش‌دار، دودکش‌ها حتماً بررسی شوند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران بیان کرد: مسدود بودن دودکش‌های دیوار از عوامل مهم ایجاد مسمومیت و گازگرفتگی و به خطر افتادن جان افراد محسوب می‌شود. با توجه به این‌که گاز co بدون بو وطعم است فرد متوجه گاز مونوکسید کربن نمی‌شود و از طرفی این امر باعث سرددرد، تهوع، سرفه خشک، احساس ناخوشی و در مجموع علائم سرماخوردگی در فرد می‌شود. این علائم در کودکان شامل تهوع، استفراغ، حالت گیجی و خواب آلودگی و در برخی موارد با افت سطح هوشیاری و تشنج همراه است

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها