کد خبر: ۵۱۸۹۸۲
زمان انتشار: ۰۹:۲۶     ۲۷ آذر ۱۴۰۱
مسئول کارگروه مطالبه‌گری شبکه مردمی عفاف و حجاب با بیان اینکه طبق قانون اساسی باید مقابل حرام آشکار ایستاد گفت: ما می‌خواهیم بگوییم زنان عفیف جامعه اسلامی (نه فقط چادری‌ها)، هوشیار، آگاه و مطالبه‌گر هستند.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از سراج24؛ نشست خبری بانوان مطالبه‌گر حوزه عفاف و حجاب صبح امروز شنبه 26 آذرماه 1401 با حضور فروغ‌الزمان تجلی‌تهران سخنگوی بانوان مطالبه‌گر محصنات، مهدیه خادم مسئول کارگروه مطالبه‌گری شبکه مردمی عفاف و حجاب بانوان مطالبه‌گر محصنات و جمعی دیگر از مسئولان این تشکل در مجموعه شهدای انقلاب سرچشمه برگزار شد.

در ابتدای این نشست فروغ‌ الزمان تجلی تهرانی سخنگوی بست‌نشینان محصنات با بیان اینکه فتنه اخیر در کشور توطئه آمریکا بود اظهار کرد:  آمریکایی ها که خود در منطقه عامل فتنه و  توطئه هستند در آستانه شکست مفتضحانه با تابلو بن سلمان هستند که امیدواریم که این امر به زودی تحقق یابد.

وی آمریکا را عامل ایجاد تحرک در ایران دانست و در این باره گفت: مسائل داخلی ما دارای ریشه های عمیق جهانی است و فتنه ای که واقع شد، فتنه ای زنانه با کم کاستی های موجود در کودتای 28 مرداد و نیز سال 88 بود که با اتفاقات اخیر تکمیل شد و در فتنه های بعدی نیز کاستی های امروز دوباره بازسازی می شوند. همچنین لازم است بدانیم که این جنگ تا ظهور امام زمان (عج) نیز ادامه خواهد داشت.

سخنگوی بست‌نشینان محصنات افزود: دشمن از چند حربه خاص در فتنه اخیر همانند دروغ و تهمت استفاده کرد و قریب به دو هفته، بر امپراتوری رسانه های دنیا سوار شد و در این بین برخی سلبریتی ها نیز از ترس تغییر نظام، اظهاراتی را به زعم خودشان برای رژیم بعدی بیان کردند که دعا می کنیم خداوند از سر تقصیراتشان بگذرد.

تجلی تهرانی یادآور شد: خدا رو شکر می‌کنیم به سکان‌داری یک حکیم فرزانه، فتنه‌ای که ابرقدرت‌ها طراحی کرده بودند، خنثی شد و تشکر می‌کنیم از همه مسئولان؛ چه کسانی که کف میدان بودند و چه رده‌های بالاتر که به میدان آمدند و جانفشانی کردند و این توطئه را خنثی کردند. اما این آخرین توطئه نیست چون دشمن دست از سر ما بر نخواهد داشت. دشمن امنیتش را در منطقه از دست داده است.

وی در پایان افزود: این بست‌نشینی تا زمانی که به خواسته‌هایمان نرسیم و تا زمانی که حداقل پنج هزار تذکر پیامک تذکر حجاب ارسال نشود، ادامه دارد.

*رویکرد بست‌نشینی ما مردم نیست بلکه مسئولان است
در ادامه این نشست مهدیه خادم مسئول کارگروه مطالبه‌گری شبکه مردمی عفاف و حجاب نیز اظهار کرد: ما افرادی هستیم با هویت مردمی از قشرهای مختلف مثل پزشک، پرستار، وکیل، خانه‌دار و ... که به بقاع متبرکه پناهنده شده‌ایم. رویکرد در این بست‌نشینی مردم نیست بلکه مسئولان است. بیعت با مقام معظم رهبری و حمایت از نظام و مسئولان خصوصا در این دولت از اهداف ماست.

وی گفت: ۱۰ سال است درِ بسیاری از اداره‌ها را زده‌ایم و خواسته‌ایم فرمایشات امامین انقلاب که بر زمین مانده را اجرا کنند. ما از همه دولت‌ها التزام عملی به مطالبات امامین انقلاب را خواستاریم.

*اهمال کاری در طراحی، تولید و توزیع پوشاک در حوزه عفاف و حجاب
مسئول کارگروه مطالبه‌گری شبکه مردمی عفاف و حجاب افزود: از جمله قوانینی که مورد اهمال قرار گرفته، مربوط به طراحی، تولید و توزیع پوشاکی است که عفت عمومی را جریحه‌دار می‌کند. این قانون مربوط به دهه ۶۰ است که سال‌هاست بر زمین مانده. کارگروه مد و لباس کجاست و چرا لباس ملی برای خانم‌ها و آقایان طراحی نشده است.

*نگران امنیت خانواده هستیم
خادم ادامه داد: ما مادران نگران سرنوشت بچه‌هایمان در فضای مجازی هستیم. شبکه ملی اطلاعات کجاست؟ ما بانوان نگران امنیت خانواده هستیم. امنیت فقط نظامی نیست؛ امنیت اجتماعی نیز هست. خطاب ما از بست‌نشینی مسئولان هستند. یک بُعد کار ما تضرع و توسل به اهل بیت(ع)، پناه بردن به اهل بیت(ع)  برای پناه بردن از شر دشمنان است. بعد عبادی و کار ما استغاثه به اهل بیت(ع) و روزانه هزاران صلوات و دعای کمیل و ... خواندن است. بعد دوم کار ما جهاد تبیین است؛ بنابراین به بانوانی که می‌آیند قوانین و مقررات را می‌گوییم. در مشهد، شیراز و قم نیز برای زائران که از شهرهای دیگر می‌آیند، مباحث را تبیین می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه این بست‌نشینی در حرم‌های مطهر از سه هفته پیش آغاز شده است، گفت: رساندن پیام خودمان به مسئولان دیگر هدف اقدام ماست تا از آنها بخواهیم عقب‌نشینی نکنند. ما برای اینکه مدل مطالبه‌گری نجیبانه داشته باشیم، برای مسئولان بسته پیشنهادی نیز داریم. همچنین از سران سه قوا می‌خواهیم به طور صریح نظر خود را در خصوص عفاف و حجاب مطرح کنند و بیان کنند که آیا از قوانین عفاف و حجاب عقب خواهند نشست؟

*باید جلوی فسق و حرام آشکار ایستاد
مسئول کارگروه مطالبه‌گری شبکه مردمی عفاف و حجاب در پایان با بیان اینکه طبق قانون اساسی باید مقابل حرام آشکار ایستاد تصریح کرد: باید جلوی اندلسی شدن ایران را گرفت. تمدن ۷۰۰ ساله اسلامی به دلیل زن و شراب در اندلس فرو ریخت؛ باید مراقب باشیم. ما می‌خواهیم بگوییم زنان عفیف جامعه اسلامی (نه فقط چادری‌ها)، هوشیار، آگاه و مطالبه‌گر هستند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها