کد خبر: ۵۲۰۹۴۴
زمان انتشار: ۱۲:۳۹     ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان سینما با بیان اینکه جشنواره به همراه تئاتر بین المللی فیلم فجر مهم‌ترین دستاورد هنری تاریخ ایران است گفت: این جشنواره سنبل انقلاب و حاصل خون شهدا است.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از سراج24؛ انسیه شاه حسینی در گفت و گو با خبرنگار سراج24 تحریم کنندگان جشنواره را فریب خوردگان و معلوم الحال توصیف کرد و افزود: تبلیغ کنندگان تحریم جشنواره که البته اغلب آنها در خارج زندگی می کنند، از همان ابتدا و از گذشته دور نیز تکلیفشان مشخص بود. 

وی در واکنش به تحریم جشنواره فجر توسط برخی بازیگران و فعالان سینما در داخل اظهار داشت: وقتی خانه سینما به عنوان مرجع اصلی تولید هنر هفتم به محلی برای انتخابات تبدیل می شود و نباید انتظار داشت که این افراد رفتار دیگری داشته باشند. 

این کارگردان سینما با بیان اینکه سیاسی کردن جشنواره فجر آسیب به هنر است ادامه داد: خوشبختانه جشنواره به خوبی در حال برگزاری است و با قدرت بیشتر به کار خود ادامه خواهد داد. 

شاه حسینی که به گفته خودش آثرش به این دوره از جشنواره نخواهد رسید، گفت: لازم است همه هنرمندان و فعالان سینما بدانند که مخالفان جشنواره به دنبال امیال مشخصی هستند و فقط از هنرمندا به عنوان عروسک خیمه شب بازی استفاده خواهند کرد. 

به گفته او، سیاسی کردن جشنواره به معنای فهم نادرست از سیاست و همچنین هنر است، زیرا اگر غیر از این بود شاهد رفتار مناسب تری از سوی مخالفان جشنواره بودیم. 
کارگردان سینما و خالق فیلم های شب بخیر فرمانده و زیباتر از زندگی همچنین تاکید کرد: جشنواره فجر میراث امام خمینی(ره) است و باید به عنوان یک میراث تاریخی و هنری توسط مسئولان حفظ شود. 

شاه حسنی با تشبیه وضعیت جشنواره به بولدوزر تاکید کرد: خداروشکر که جشنواره مانند بولدوزر از روی این حواشی بی ارزش در حال عبور است و هیچ اتفاقی در آن خلل ایجاد نمی کند.

وی از هنرمندان خواست تا صف خود را با دشمنان نظام و انقلاب مشخص کرده تا از دستاویز شدن جریانهای خارجی جلوگیری کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها