کد خبر: ۵۲۱۲۲۵
زمان انتشار: ۱۴:۰۹     ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
سخنگوی بانک مرکزی اعلام کرد که فروش ربع سکه در بورس کالا یک هفته دیگر (چهارشنبه، ۲۶ بهمن ماه) تمدید شد که اطلاعیه تکمیلی بانک مرکزی تا ساعاتی دیگر منتشر می‌شود.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایرنا، پس از افزایش قیمت سکه در ماه‌های گذشته بانک مرکزی برای تنظیم بازار عرضه ربع سکه در بازار را در دستور کار خود قرار داد.

در مرحله نخست ۵۰ هزار قطعه سکه با میانگین قیمت هفت میلیون و ۱۰۰ هزار تومان عرضه و به فروش رفت.

دومین مرحله عرضه ربع سکه در بورس ۱۰ روز پیش آغاز شد و امروز (سه‌شنبه، ۱۸ بهمن ماه) روز پایانی عرضه مرحله دوم ربع سکه در بورس است.

براساس این گزارش تا پایان روز نهم (روز گذشته) نزدیک به یک صد هزار ربع سکه (۹۵ هزار و ۵۳۷ قطعه) توسط متقاضیان خریداری شده بود.

عرضه ربع سکه طلای بهار آزادی در بورس کالا در مرحله سوم به‌صورت گواهی سپرده ناپیوسته و فرآیند کشف قیمت جدید در عرضه مربوطه هم به‌صورت ثبت سفارش دفتری با قیمت‌های مختلف بود.

در این مرحله تمامی اشخاص حقیقی بالای ۱۸ سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه ربع سکه طلای بهار آزادی را خریداری کنند. همچنین خریداران می‌توانستند پنج روز کاری بعد از خرید سکه در بورس کالا، به خزانه بانک رفاه مراجعه کنند و با ارائه اسناد مربوط به بورس، به‌صورت فیزیکی معادل سکه‌های خریداری‌شده را تحویل بگیرند.

بانک مرکزی تاکید کرد مبلغ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده در قیمت کشف‌شده معاملات گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهارآزادی خزانه بانک رفاه، محاسبه شده است؛ لذا مبلغ دیگری با عنوان هزینه مالیات بر ارزش افزوده از متقاضیان اخذ نمی‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها